Gdzie założyć implanty w Warszawie i na co zwracać uwagę?

implantyImplanty stomatologiczne to spora inwestycja w pewność siebie, komfort przy jedzeniu oraz piękny uśmiech. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego w niniejszym artykule odpowiadamy na pytania: na co zwracać uwagę przy wyborze kliniki implantologicznej? Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Co to jest implant zębowy?

Implanty stomatologiczne często mylone są ze sztucznymi zębami, ruchomymi protezami, które nie są zbyt komfortowe. Podczas gdy widoczna biała część to korona zębowa, a sam implant to wszczepiona śruba, do której mocowana jest owa korona. Śruba zastępuje jedynie korzeń zęba, nie jego warstwę wierzchnią. Warto to wiedzieć, ponieważ przeważnie w gabinetach osobny jest cennik wszczepienia implantu i wykonania korony.

Rodzaje implantów zębowych

Renomowane gabinety stomatologiczne mogą pochwalić się systemami implantologicznymi najwyższej jakości, które przebadano klinicznie w wielu ośrodkach na świecie, a same implanty mają klasę Premium.

Rodzaje implantów zębowych można podzielić, chociażby ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści najchętniej używają implantów z tytanu lub ceramiki. Te pierwsze wyróżniają się wyjątkowo trwałością. Z kolei atutem implantów ceramicznych jest to, że ich kolor jest zbliżony do naturalnej barwy tkanki. Dzięki temu w przypadku obniżenia linii dziąsła pozostaje to niewidoczne. Obydwa materiały, szczególnie tytan, łączą się z kością i są obojętne dla ludzkiego organizmu. Takie rozwiązania implantologiczne proponuje np. klinika Dental Fraternity w Warszawie.

Ile kosztuje implant zęba?

Cena leczenia implantologicznego uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: rodzaj implantu, ilość wszczepianych implantów oraz to, czy przed zabiegiem konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur. Gdy pacjent przez wiele lat cierpi na niepełne uzębienie, często wówczas dochodzi do zaniku kości, którą należy przed zabiegiem odbudować. Jednak to nie wszystko – koszt samego implantu, to tylko część wydatków. Za uzupełnienie protetyczne, czyli najczęściej koronę, należy zapłacić osobno. Orientacyjny koszty implantacji zawsze przedstawi lekarz podczas konsultacji medycznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę stomatologiczną?

Wybierając klinikę implantologii, w pierwszej kolejności zwróć uwagę, czy pracują w niej doświadczeni specjaliści, którzy na swoim koncie mają wykonanych setki zabiegów implantacji. Jak wiadomo, medycyna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, dlatego sprawdź, czy chirurdzy implantolodzy mogą pochwalić się certyfikatami ze szkoleń – najlepiej, jeśli szkolenia były organizowane przez producentów implantów, która dana klinika oferuje.

Wiedza i doświadczenie lekarza jest kluczowe, ale równie ważne jest to, jakim sprzętem dysponuje klinika. Warto upewnić się, że dany gabinet korzysta z nowoczesnych sprzętów, które pozwala im zadbać o komfort pacjenta na każdym etapie leczenia.
Sporym atutem jest możliwość wykonania diagnostyki radiologicznej na miejscu. Dzięki temu pacjent nie będzie musiał udawać się do innej placówki i umawiać się na kolejną konsultację.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym wyznacznikiem jakości kliniki jest gwarancja implantów, które oferuje. Im dłuższa gwarancja, tym lepiej. Dwa lata to krytyczne minimum, jednak najlepsze kliniki będą zapewniać gwarancję dożywotnią. Szerokim łukiem należy unikać gabinetów, które w ogóle nie oferują gwarancji.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany