Gdy skóra przypomina o dawnych kilogramach

skora

Skóra z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Widać to zwłaszcza wtedy, gdy gwałtownie tracimy kilogramy. Po ciąży czy intensywnym odchudzaniu pozostaje nam mało estetyczna pamiątka w postaci obwisłej skóry. Są jednak sposoby, by przywrócić jej napięcie i poprawić wygląd ciała.

Piękne ciało to marzenie wielu kobiet, jednak walka z nadmiarem kilogramów to nie jedyne wyzwanie, jakie przed nami stoi. Zbilansowana dieta i systematyczne ćwiczenia mogą zagwarantować osiągnięcie upragnionego celu, ale w sytuacji, gdy gubimy nadwagę szybko, może pojawić się problem trudniejszy do zwalczenia. Naprzemienne tycie i chudnięcie lub ciąża powodują, że skóra się rozciąga i traci elastyczność. Takie wiszące fałdki nie dodają nam urody i bywają trudne do usunięcia.

Metoda domowa

Najprostszym sposobem na przywrócenie skórze jędrności są kosmetyki, które należy regularnie wmasowywać w partie ciała, z którymi mamy problem. Warto sięgnąć po kremy z kolagenem, które zwiększają elastyczność, oraz peelingi poprawiające ukrwienie i wygląd skóry. Aby uzyskać oczekiwany rezultat, po tego typu produkty trzeba sięgnąć jak najwcześniej i stosować je dwa razy dziennie.

Metoda kosmetyczna

Jeśli kremy to za mało, a ciało potrzebuje większej pomocy, by wrócić do formy, dobrze wybrać się do masażysty. Odpowiednio dobrana technika pozwoli skórę uelastycznić. Dużą popularnością cieszą się masaże bańką chińską – pomagają zwalczyć cellulit i ujędrniają skórę. Nie są jednak zbyt przyjemne i trzeba pamiętać, że koniecznych będzie kilka sesji.

INNE: Pielęgnacja skóry – 6 najskuteczniejszych rad

Metoda specjalistyczna

Gdy brakuje czasu na systematyczne masaże i wcieranie kremów lub metody te nie przynoszą oczekiwanych efektów, rozwiązaniem może być wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Bardzo dobre rezultaty pozwoli uzyskać zabieg z wykorzystaniem sprzętu do modelowania sylwetki – UTIMS A3, który dzięki falom ultradźwiękowym o wysokiej częstotliwości natychmiastowo liftinguje i wygładza skórę.

– Zaletą tej metody jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry podczas jednego zabiegu. Przetwornikami do redukcji tkanki tłuszczowej dokonujemy stabilnego uszkodzenia tkanki tłuszczowej na głębokości 8 mm, 13 mm i 18 mm (w przeciwieństwie do innych tego rodzaju urządzeń w UTIMS A3 mamy do wyboru aż 3 przetworniki). Następnie przetwornikami o głębokości 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm ujędrniamy skórę. Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, a precyzja z jaką możemy kształtować bardzo duża – wyjaśnia dr Marek Winiarski z Esteticomfort z Malborka. Efekt widoczny jest od razu, ale na ostateczny rezultat musimy poczekać do 3 miesięcy po zabiegu.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany