Fluimucil na mokry kaszel

kaszelZ pewnością nie raz w trakcie choroby opanował Cię uciążliwy kaszel – mokry, odrywający się, uprzykrzający codzienne funkcjonowanie, wprost odbierający radość życia. Już teraz sprawdź jak pozbyć się tej uporczywej dolegliwości.

Skąd ten kaszel?

Przeziębienie – najczęściej zaczyna się od kataru – to znak, że bakterie i wirusy zaatakowały nasz układ oddechowy. A potem? Nie czekając długo, dopada nas nieprzyjemne drapanie i ból w gardle, często towarzyszy mu stan podgorączkowy lub pojawia się gorączka, a po paru dniach suchy kaszel, który w kolejnym stadium choroby przemienia się w kaszel mokry. Produkowana wydzielina to mechanizm obronny, jej rodzaj zaś to informacja nt. podłoża infekcji (wirusowa, bakteryjna).

W miarę rozwoju infekcji organizm produkuje coraz więcej wydzieliny, która spływając z nosa po tylnej ściance gardła dostaje się wprost do oskrzeli. Odczuwając jej zaleganie ogarnia nas silna potrzeba wykrztuszenia. To prawda, kaszel mokry bywa bardzo uciążliwy – jako odruch gwałtowny i często bezwarunkowy wymusza na nas odkrztuszanie, niekiedy wywołując też duszności i ból w klatce piersiowej.

I choć potrafi być męczący, wbrew pozorom to jednak ten rodzaj kaszlu stanowi najlepszy sposób na pozbycie się drobnoustrojów, które zdążyły zagnieździć się w naszych płucach, oskrzelach i krtani. Jak sobie pomóc?

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Babcine sposoby na przeziębienie. Zobacz które działają

Angina czy przeziębienie?

Walkę z kaszlem czas zacząć!

Sprawdzonym i skutecznym w walce z kaszlem mokrym lekiem jest Fluimucil. Jako mukolityk nie tylko rozrzedzi zalegającą wydzielinę oraz ułatwi jej odkrztuszanie, ale także skróci czas trwania infekcji, niwelując negatywne skutki stanu zapalnego w drogach oddechowych.

Jako preparat w postaci rozpuszczanych w wodzie tabletek musujących lub proszku działa już po 15 minutach!

Lek bez recepty Fluimucil zawiera substancję aktywną – acetylocysteinę. Stosuje się go w przypadku ostrych lub przewlekłych stanów zapalnych dróg oddechowych przebiegających z nadmiernym wydzielaniem gęstego, trudnego do odkrztuszania śluzu.

Uwaga: Ostatnia dawka leku powinna być podana najpóźniej 4 godziny przed snem. Przygotowanego roztworu doustnego nie wolno mieszać z innymi lekami.

Fluimucil występuje w trzech postaciach:

  1. Fluimucil Forte to lek dla pacjentów powyżej 18 roku życia występujący w postaci tabletek musujących do przygotowywania doustnego roztworu o smaku cytrynowym. Cena: 11,50 zł
  2. Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania. Cena: 16 zł
  3. Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Cena: 14 zł
Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany