Floslek – zimowe SOS dla skóry

floslekFloslek przygotował mnóstwo kosmetyków, które pomogą nam w zimowej pielęgnacji. Zima to dla skóry trudny okres – niewłaściwie pielęgnowana szybko ulega podrażnieniom i wysuszeniu. Skutki mogą być bardzo nieprzyjemne, często nawet nieodwracalne.

Niskie temperatury, przenikliwy wiatr i ostre promienie słoneczne, w domu z kolei – ciepło i sucho. W takich warunkach skóra bardzo szybko traci wilgoć, elastyczność i sprężystość. Im na dworze jest zimniej, tym wolniej pracują gruczoły łojowe. To sprawia, że lipidowy płaszcz ochronny skóry staje się cieńszy, a ona sama traci elastyczność. Ponadto, zimne powietrze jest bardzo suche, prawie zupełnie pozbawione wilgoci. Skóra podczas mrozów traci dwa razy więcej wody niż latem.

W sposób szczególny o skórę zimą powinny dbać osoby, które mają cerę wrażliwą, skłonną do przesuszeń oraz osoby o skórze naczynkowej. Dokonując wyboru kremu na zimę, należy kierować się indywidualnymi potrzebami skóry.

Dostosuj krem do rodzaju cery

Cera tłusta, mieszana i normalna posiada naturalną ochronę w postaci warstwy tłuszczu produkowanego przez gruczoły łojowe. Ten rodzaj skóry najlepiej radzi sobie z mrozem i wiatrem, choć również wymaga wsparcia. Cera sucha i wrażliwa pozbawiona jest jakiejkolwiek warstwy ochronnej. Narażona na utratę elastyczności i odwodnienie, wymaga stosowania preparatów odżywczych. Jednak to skóra naczynkowa z tendencją do pękających naczynek cierpi zimą najbardziej. Poddawanie jej gwałtownym zmianom temperatury powoduje, że naczynka krwionośne kurczą się i rozszerzają na przemian. Stanowi to dla nich duży wysiłek i jeśli są zbyt kruche, pękają. Dla tak delikatnej cery najlepsze są kremy wzbogacone o substancje wzmacniające, uszczelniające i obkurczające naczynka.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Sucha skóra – 4 kroki aby ją ukoić

Jak wykorzystać olej słonecznikowy dla gładszej skóry

Skóra zimą – 10 rad aby była zdrowa

Liczy się skład

Lekkie kremy nawilżające stosuj tylko podczas przebywania w domu, natomiast bezpośrednio przed wyjściem stosuj  preparaty o bogatszej konsystencji i odżywczej formule. Dobry krem na zimę powinien przede wszystkim być typem emulsji w/o, gdzie fazą ciągłą są składniki tłuszczowe. To one tworzą okluzję na skórze (czyli film powstający na skórze po aplikacji kosmetyku) i skutecznie ją zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi podczas zimy. Substancje, które powinny znaleźć się w składnikach kremu odżywczo-ochronnego to przede wszystkim oleje roślinne np. migdałowy, morelowy, arganowy, z oliwek czy awokado, masło shea (naturalny filtr UV), woski (np. pszczeli, kandelila, karnauba, lanolina), kwasy tłuszczowe oraz witaminy np. E i A. Natłuszczanie skóry to jeszcze nie wszystko. Dobry krem na zimę powinien zawierać filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Idealny krem Floslek

Wszystkie wyżej opisane wymagania spełniają dermokosmetyki z linii Winter Care marki FLOSLEK Laboratorium. To jedne z najlepszych kosmetyków tego typu, które dostępne są obecnie na rynku. Teraz pojawiły się w nowych, atrakcyjnych opakowaniach. Dodatkowo, formuła kremu Tłustego do cery z problemami naczyniowymi została udoskonalona, by mogły go stosować osoby o bardzo wrażliwej i mocno unaczynionej skórze. Zielona barwa kremu ułatwia maskowanie rozszerzonych naczynek.

Polecane kosmetyki z linii Winter Care:

  • Krem ochronny zimowy – 50 ml/17,99 zł
  • Krem tłusty do cery z problemami naczyniowymi ZIELONA FORMUŁA – 50 ml/17,99 zł
  • Krem ochronny na narty i sporty zimowe SPF 20 – 50 ml/17,99 zł
  • Krem zimowy przeciwsłoneczny SPF 50+ – 30 ml/16,99 zł
  • Krem zimowy do rąk i paznokci z keratyną i witaminą E – 100 ml/10,59 zł
  • Krem zimowy do rąk i paznokci z keratyną i witaminą E – 30 ml/4,29 zł
  • Pomadka ochronna do ust z filtrem UV SPF 20 – 6,39 zł
  • SOPELEK – Krem ochronny dla dzieci i niemowląt na zimę – 50 ml/15,69 zł
Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany