Emulsja do kąpieli do skóry atopowej: Allergoff® Atopy

emulsja do kąpieli do skóry atopowej Emulsja do kąpieli do skóry atopowej przyda się tym, którzy maja problemy z taką skórą. Tym bardziej, że kąpiel przy tej chorobie wcale nie jest taka łatwa. Jednym z najważniejszych elementów terapii jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków lub preparatów do skóry atopowej.

Z myślą o niej powstała właśnie linia Allergoff® Atopy. W jej skład wchodzą: Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych oraz Powlekająco barierowy krem do twarzy i ciała.

Jak działa emulsja do kąpieli do skóry atopowej

Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych Allergoff® Atopy to wyrób medyczny, bogaty w składniki, które powlekają wrażliwą skórę, tworząc na niej nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną. Powstały w ten sposób film łagodzi objawy związane z przebiegiem dermatoz różnego pochodzenia takie jak: świąd, pieczenie i ogólny dyskomfort.

Emulsja wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki zawartości mocznika i naturalnych olejów łagodzi uczucie suchości i świądu po kąpieli. Zawiera w swoim składzie jedynie łagodne surfaktanty, dlatego nie tylko nie niszczy naturalnego płaszcza ochronnego naszej skóry, a dzięki obecności substancji tłuszczowych (m.in. olejowego kompleksu Omega plus) wspomaga także jego odbudowę. Zawarte w emulsji prebiotyki przyczyniają się do wytworzenia odpowiedniego mikrośrodowiska skóry i ograniczają rozwój niekorzystnej flory bakteryjnej.

Emulsja do kąpieli do skóry atopowej – komu można ją polecić

Emulsję można polecić:

  • do codziennych kąpieli dla osób ze skórą wrażliwą, suchą,
  • jako uzupełnienie zasadniczej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS) dzieci i dorosłych,
  • w celu łagodzenia objawów innych dermatoz, takich jak: łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry,
  • w celu wzmocnienia bariery ochronnej skóry bardzo suchej i wrażliwej (u dzieci od 1-go miesiąca życia, osób starszych).

Wyroby linii Allergoff® Atopy nie zawierają: parafiny, substancji zapachowych, barwników, parabenów.

W składzie Barierowej emulsji Allergof® Atopy znajdziemy unikalne składniki.

DEFENSIL® – PLUS – zawiera: olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego, koncentrat oleju słonecznikowego, który chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry.

Olejowy kompleks OMEGA PLUS – kryją się w nim dobroczynne kwasy tłuszczowe z nasion słonecznika, kukurydzy, sezamu, oliwy z oliwek i oleju makadamia, które wspomagają odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry.

Prebiotyki – składnik jest mieszaniną naturalnych polisacharydów inuliny oraz gluko-oligosacharydu, które wspomagają rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej skóry, a tym samym ograniczają rozwój flory patogennej.

Mocznik – intensywnie nawilża skórę. Jest jednym z głównych składników Naturalnego Czynnika Nawilżenia – NMF (Natural Moisturizing Factor). NMF chroni płaszcz lipidowy odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej.

Emulsja do kąpieli do skóry atopowej – jak ją stosować i skład emulsji

Sposób użycia:

  • W czasie kąpieli nanieść emulsję na wilgotną skórę.
  • Po kąpieli skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem – przykładając ręcznik, nie pocierając.
  • Po kąpieli zalecane jest dodatkowe zastosowanie Allergoff® Powlekająco barierowego kremu do ciała.

Substancje główne: mocznik, trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy, oliwa z oliwek, erucynian oleilu, inulina, alfa-glukan, oktylododekanol, olej z pestek czarnej porzeczki, olej słonecznikowy, ekstrakt z kardiospermum zielonego, olejowy kompleks Omega Plus (olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej sezamowy, olej z orzechów makadamia, oliwa z oliwek).

Substancje pomocnicze: woda, propanodiol, wersenian dwusodowy, benzoesan sodu, guma ksantanowa, 1,2-heksanodiol, kwas mlekowy, alkohol cetearylowy, stearynian glicerolu, cytrynian stearynianu gliceryny, distearynian pentaerytrytylu, kopolimer kwasu akrylowego i alkilometakrylanu o długości łańcucha C12-22, PEG-8, tokoferol, palmitynian askorbylu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, ekstrakt z liści rozmarynu, lauroilosarkozynian sodu, kokamidopropylobetaina, wodorotlenek sodu.

Cena: ok. 35 zł (250 ml – tuba)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany