Emolium – krem ochronny na wiatr i mróz

krem-ochronny

Zima zbliża się wielkimi krokami. Nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony. Marka Emolium wprowadziła nową formułę znanego i cenionego kremu ochronnego na wiatr i mróz. W nowej odsłonie preparat może być stosowany u dzieci już od 1. miesiąca życia.

Kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą, powinny zawierać więcej składników tłuszczowych, dzięki którym efektywniej chronią naskórek przed mrozem i wiatrem. Wzbogacane są też często w substancje aktywne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Zabezpiecza ona naskórek przed działaniem ujemnej temperatury i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym (m.in. kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, olej z pestek winogron), Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium tworzy delikatny film, który zapewnia natychmiastowe nawilżenie.

W połączeniu z trójglicerydami kaprylowo-kaprynowymi, które są wysokiej jakości fizjologicznym emolientem, jedocześnie uzupełnia niedobory lipidów w warstwie rogowej naskórka, zmiękcza i wzmacnia barierę naskórkową. Zastosowana w preparacie witamina A dodatkowo przeciwdziała wysuszeniu, uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

INNE: Emolium Diabetix – kosmetyki dla diabetyków

Wyniki badań aparaturowych dla produktu Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium wykazały, że:
– krem zapewnia odpowiednią ochronę skóry przez ponad 5h od aplikacji,
– nawilżenie skóry wzrastało sukcesywnie w ciągu 5h od aplikacji i było o 44% wyższe od nawilżenia początkowego,
– krem zapewniał trwałe i stabilne w czasie natłuszczenie skóry.

Cena: 31 zł (75 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany