ELODERM – pielęgnacja skóry atopowej

pielęgnacja skóry

Eloderm to linia emolientów od Polpharmy, które można stosować już od pierwszego dnia życia. Nie zawierają barwników, parabenów, substancji zapachowych i nie są testowane na zwierzętach. Idealnie pielęgnują skórę, która wymaga szczególnej opieki.

Emolienty dla dorosłych…

ELODERM to kompleksowa linia innowacyjnych emolientów przeznaczona do wszechstronnej pielęgnacji skóry suchej oraz nadwrażliwej na czynniki zewnętrzne. Preparaty z linii ELODERM przeznaczone do pielęgnacji twarzy i ciała dogłębnie nawilżają i natłuszczają nadmiernie suchą skórę, łagodząc podrażnienia i odczucie świądu. Dzięki bogatemu kompleksowi składników aktywnych nie tylko pielęgnują, ale również wspomagają odbudowę naturalnej bariery ochronnej naskórka. Stosując Eloderm z kompleksem Omega 3-6-9, który zawiera NNKT można przywrócić  naturalną równowagę hydrolipidową u osób ze skórą suchą, podrażnioną i atopową np. tych u których występuje AZS czy łuszczyca oraz u osób starszych czy chorych na cukrzycę. Troska o skórę ważna jest szczególnie zimą, gdy przebywamy w przegrzanych pomieszczeniach.

INNE: Atopowe Zapalenie Skóry – jak łagodzić objawy

… i dla dzieci

Skóra noworodków nie jest w pełni wykształcona przez co słabiej chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Nie zatrzymuje wilgoci jak skóra dorosłych (płaszcz hydrolipidowy dopiero się tworzy a i gruczoły potowe, łojowe są w trakcie tworzenia się). O taką skórę trzeba dbać w sposób specjalny  – ważne jest, by ją natłuszczać i nawilżać. Z pomocą przychodzą emolienty, które pomagają zatrzymać wilgoć i tworzą warstwę ochronną na skórze. Także niemowlęta  potrzebują specjalnych kosmetyków a przygotowane z myślą o nich emolienty z linii ELODERM pozwalają troszczyć się o ich skórę. Dlatego mówimy: „ELODERM – czuły jak dotyk mamy”.

Linia Eloderm to aż sześć preparatów, które pomagają kompleksowo dbać o skórę:

• balsam do ciała,
• krem,
• krem aktywny,
• szampon,
• emulsja do kąpieli,
• żel do kąpieli.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany