Earl Grey jaśminowy marki Czas na Herbatę

herbata

Herbata Earl Grey ma coraz więcej smakoszy. Jej wspaniały smak i aromat uzyskuje się poprzez dodanie olejku z bergamotki. Dzięki marce Czas na Herbatę, ten delikatny napój spróbować można także w nowej odsłonie – wzbogaconej jaśminem, dodającym mu nuty słodyczy.

Kwiecisty dodatek

O pochodzeniu Earl Grey’a krąży pewna legenda. Pierwsza z jej wersji mówi, że w XVIII wieku hrabia Charles Grey uratował przed utonięciem syna chińskiego mandaryna, w zamian za co został nagrodzony skrzynią herbaty. Ów prezent nazwał swoim imieniem i rozprowadził na terenie Anglii. Alternatywna opcja głosi z kolei, że Grey otrzymał przepis na tą wyjątkową kompozycję od indyjskiego radży, w podzięce za uratowanie syna przed tygrysem. Są to oczywiście jedynie opowieści, faktem jest natomiast, iż Earl Grey jest herbatą cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie głównie z uwagi na swój charakterystyczny aromat, który jest efektem dodania do niej olejku z bergamotki. Marka Czas na Herbatę postanowiła wzbogacić ten klasyczny smak dodając do niego delikatne płatki jaśminu. Dzięki tej wonnej roślinie w czerwono-złotym naparze możemy poczuć dodatkowo słodkawy, lekki i przyjemny posmak.

Herbatę Earl Grey jaśminowy przygotowujemy zalewając 1 łyżeczkę suszu wodą o temperaturze ok. 95 st. Celsjusza, następnie parząc go pod przykryciem przez czas ok. 3 minut.

WIĘCEJ: Herbata – ziołowa siła natury

Sięgając po Earl Grey jaśminowy marki Czas na Herbatę, odkryjemy na nowo głębię jej klasycznego smaku i aromatu, która dodatkowo uraczy nas słodkim, jaśminowym akcentem. Taka harmonia z pewnością sprawi, że kompozycja ta na stałe zagości w naszych filiżankach.

Cena: 19,90 zł (100 g)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany