Dziwne rzeczy, których nie wiesz o swojej pochwie

pochwa

Bez względu na to, jak nazywasz pochwę – terminów jest mnóstwo, nie ma wątpliwości, że jest to jeden z niesamowitych narządów.

Warto więc dobrze poznać to miejsce. I nie tylko dlatego, że jest ważne dla twojego życia seksualnego. Czy wiesz, że tysiące nerwów znajduje się w tym jednym małym obszarze? Albo, że więcej niż jeden punkt G może istnieć? Oto niektóre z imponujących faktów.

1. Twoja pochwa jest lekko kwaśna
Pochwa ma około 4 pH (normalne wynosi od 3,8 do 4,5), czyli tyle samo co lampka wina lub pomidor. I trochę kwasowości jest rzeczywiście potrzebne, aby funkcjonowała prawidłowo. Dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z niektórych produktów higieny intymnej, aby nie zakłócić tej równowagi i nie spowodować niechcianych podrażnień.

2. Dostępne są cztery drogi do przyjemności
Cztery różne nerwy: miednicy, podbrzusza, zmysłowe Vagus i nerwy sromowe dochodzą do genitaliów dając niesamowite uczucie podczas seksu. Najnowsze badania mózgu wykazały, że nerwy błędne może zastąpić nerw rdzenia kręgowego w odczuwaniu podniecenia. “To jest powód, dlaczego niektóre kobiety z pełnym urazem rdzenia kręgowego mogą przeżywać orgazm w odpowiedzi na pobudzenie seksualne” mówi seksuolog i badacz Beverly Whipple.

3. Tysiące nerwów znajdują się w łechtaczce
Łechtaczka ma tylko jedną funkcję: świadczenia przyjemności seksualnej. I faktycznie ma więcej nerwów na milimetr, niż jakikolwiek inny organ, w dowolnym miejscu.

4. Twoja łechtaczka jest tak duża, jak penis
Możesz wierzyć lub nie. Cała łechtaczka oraz otaczające je tkanki mają około 80% wielkości prącia. Jeśli wziąć pod uwagę skalę ciała kobiet i mężczyzn oznacza to, że łechtaczka ma rozmiar proporcjonalny do rozmiaru penisa.

WIĘCEJ: 6 mitów o pochwie

5. Może być więcej punktów podobnych do punktu “G”

punkt g

Większość kobiet wie o punkcie “G”. Ale malezyjski naukowiec, seksuolog Chua Chee Ann zidentyfikował kolejny obszar o nazwie A. Leży on kilka centymetrów nad punktem “G”. Chociaż wyniki nie zostały powtórzone przez innych naukowców, oznacza to tylko, że wyniki są wciąż niejednoznaczne. Faktem jest, że “istnieje wiele miejsc wewnątrz pochwy, które mogą powodować przyjemność” dodaje.

6. Nawilżanie pochwy nie pochodzi z jednego miejsca
Istnieje kilka badań, że gruczoły wokół pochwy zapewniają nawilżenie, ale większość z nich w rzeczywistości pochodzi z procesu zwanego przesiąkaniem. To wtedy, gdy śluzowe substancje przechodzą przez ściany pochwy, mówi Eric Marlowe Garrison, seksuolog kliniczny i autor z Mastering Multiple sex position.

7. Wzmocnienie pochwy może poprawić orgazm

Ćwiczenia Kegla (wzmocnienie pochwy i mięśni dna miednicy) mogą pomóc podczas orgazmu. W jednym z badań porównano siłę mięśni miednicy u kobiet, które doświadczyły orgazmu i tych, które nigdy go nie miały. Te pierwsze miały zdecydowanie mocniejsze mięśnie.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 3
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany