Dyskomfort miejsc intymnych – to już przeszłość!

higiena intymna

Czytasz ten artykuł, a masz 22 lub 52 lata? Wierzcie lub nie ale suchość pochwy może wystąpić w każdym wieku. Jest wiele czynników, które mają na to wpływ – i z pewnością nie zależy to od Twojego rocznika.

Stres, antybiotykoterapia, zachwiania równowagi pH, hormony… To tylko niektóre z czynników, które mogą wywołać problem suchości miejsc intymnych.

Niestety w dużej mierze nie mamy wpływu na czynniki sprzyjające powstaniu tego problemu.  Suchość pochwy, to dość kłopotliwa dolegliwość, która może obniżyć zarówno komfort życia codziennego jak i seksualnego. Dolegliwość ta objawia się swędzeniem i pieczeniem miejsc intymnych. U zdrowej kobiety w pochwie produkowany jest śluz, który zapewnia nawilżenie jej ścianki i zapobiega suchości. Ponadto pełni on rolę ochronną – powstrzymuje przenikanie i namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Zaburzenia nawilżenia pochwy, przyczyniają się do powstawania infekcji oraz unikania seksu, który staje się bolesny.

Jak sobie radzić?
Na rynku dostępne są żele o działaniu nawilżającym, które likwidują suchość pochwy, zapobiegają podrażnieniom i otarciom. Ich konsystencja powinnam być jak najbardziej zbliżona do naturalnego śluzu kobiety i mieć takie samo pH. Zaletami tych preparatów jest zwiększenie doznań i przyjemności seksualnych oraz łatwość w stosowaniu.

Żele intymne na bazie wody
Wybierając odpowiedni dla nas żel należy uważać na skład. Szczególnie powinnyśmy uważać na te z zawartością substancji podrażniających lub cukru, który sprzyja powstawaniu infekcji! Najważniejszy w składzie jest główny składnik, o który oparta jest cała receptura. Zdecydowanie najbezpieczniejsze i naturalne będą te na bazie wody. Są zdrowsze, łagodniejsze, nie zakłócają naturalnej flory bakteryjnej pochwy i nie uczulają, a także nie uszkadzają prezerwatyw. Ich dodatkowym atutem jest to, że po zastosowaniu łatwo można je zmyć z okolic intymnych.
Źródło: Vagisil

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany