Domowe sposoby na hemoroidy

domowe sposoby na hemoroidyDomowe sposoby na hemoroidy naprawdę są skuteczne. Im szybciej je wypróbujesz tym lepiej. Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze. Gdy są powiększone powodują świąt, ból i problemy z wypróżnianiem się. Czasami pękają i pojawia się krew. Trzeba działać!

Domowe sposoby na hemoroidy – ciepłe kąpiele

Usiądź w wannie z ciepła wodą. Musi jej być tyle, aby przykryła nogi. Pomoże to złagodzić obrzęk i zmniejszyć podrażnienie spowodowane hemoroidami. Niektóre osoby decydują się również na dodanie do kąpieli octu jabłkowego lub soli Epson. Dodatkowo wspomogą przy stanie zapalnym, gdyż mają działanie przeciwzapalne.

Domowe sposoby na hemoroidy – oczar wirginijski

Oczar wirginijski ma właściwości ściągające, powodując kurczenie się tkanki. Ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Umoczenie waty w niewielkiej ilości czystego oczaru wirginijskiego i dotknięcie nią hemoroidów pomoże w łagodzeniu wielu objawów. Ważne jest tylko to, aby oczar wirginijski nie był rozcieńczony alkoholem, ponieważ może to wysuszyć i dodatkowo podrażnić hemoroidy.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Masz hemoroidy? Popraw pracę jelit!

Hemoroidy i żylaki to skutek kanapowego stylu życia

Domowe sposoby na hemoroidy – olej kokosowy

Olej kokosowy jest naturalnym środkiem nawilżającym, który może również pomóc w walce z hemoroidami. Nałożenie oleju kokosowego na hemoroidy zmniejsza podrażnienie i obrzęk, a także skłonność do drapania się.

Domowe sposoby na hemoroidy – aloes

Aloes ma działanie przeciwzapalne i może pomóc w leczeniu ran. Przy hemoroidach również. Wystarczy nałożyć go bezpośrednio do odbytu. Przyniesie ulgę w pieczeniu, swędzeniu i obrzęku.

Domowe sposoby na hemoroidy – lód

Nałożenie lodu lub zimnych okładów w okolice hemoroidów złagodzi ból i stan zapalny. Zmniejszy się też obrzęk. Możesz po prostu usiąść na takiej paczce lodu na 15 minut. Powtarzaj to co godzinę. Pamiętaj tylko aby owinąć ją bawełnianą ściereczką, aby nie odmrozić skory.

Ocen: 8
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany