Długie rzęsy marzeniem kobiet

jak mieć długie rzęsy

Każda z nas pamięta o codziennej pielęgnacji włosów, dba o nie jak o największy skarb. A ile kobiet pamięta o odżywianiu rzęs i brwi?

Oczy są zwierciadłem duszy, mówi stare przysłowie, jednak czy dajemy się tym naszym duszom „uzewnętrznić”? Ładna oprawa oka dodaje nam uroku, pięknie podkreślone rzęsy sprawiają, że wyglądamy zdrowo, a przy tym bardziej zalotnie. Która z pań zrezygnowałaby świadomie z takiego efektu? Żadna – długie i grube rzęsy są marzeniem każdej kobiety.

WIĘCEJ: Rzęsy jak marzenie

Istnieją naturalne produkty, które sprawią, że nasze rzęsy będą odpowiednio odżywione, piękne i długie:

Olej rycynowy – dostaniemy go w każdej aptece. Zawiera kwas stearynowy, który sprawia, że rzęsy stają się odporne na uszkodzenia, elastyczne i miękkie. Najlepiej nakładać go szczoteczką po tuszu do rzęs, oczywiście najpierw taką szczoteczkę dokładnie myjemy, aby usunąć resztki kosmetyku, na koniec możemy jeszcze wyparzyć we wrzątku. Olejek nakładamy zarówno na rzęsy, jak i brwi. Trzeba uważać, aby nie dostał się do oczu. Przed rozpoczęciem stosowania kuracji olejkiem rycynowym, należy się upewnić czy nas nie uczula.

Olej rycynowy + wazelina –  części z nas z pewnością bardziej odpowiadać będzie połączenie tych dwóch składników niż używanie samego olejku, jest to wersja łagodniejsza. Wazelina dodatkowo chroni rzęsy i mocno je nawilża.

Oleje naturalne – olej kokosowy, olej arganowy, oliwa z oliwek. Wszystkie oleje sprawią, że rzęsy staną się miękkie i lśniące. Najlepiej stosować je w taki sam sposób, jak olej rycynowy.

Suplementy diety – najskuteczniejsze będą te przeznaczone do stymulacji wzrostu włosów. Najważniejsze składniki to biotyna (witamina H), kwas foliowy, witamina A, witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12, witamina C, witamina D3, witamina E, jod, cynk, żelazo. Codzienne przyjmowanie suplementów pomoże uzyskać zdrowy, piękny wygląd włosów, rzęs i brwi.

WIĘCEJ: Nie używasz maskary, bo cię uczula? Teraz już wiemy dlaczego

PIĘĆ zasad, których należy przestrzegać, aby nasze rzęsy i brwi były piękne:
1. Używaj dobrej jakości kosmetyków do makijażu. Nie daj się skusić pięknymi kolorami i promocyjną ceną, tylko jakością. Na rynku dostępne są już kosmetyki, zawierające naturalne zioła i witaminy, które dodatkowo odżywią naszą skórę i rzęsy.
2. Jeśli jesteś alergikiem, używaj kosmetyków aptecznych, aby nie podrażniały i nie wysuszały oczu i skóry wokół nich. Ma to duży wpływ na kondycję rzęs i brwi.
3. Demakijaż oczu przeprowadzaj łagodnymi preparatami myjącymi. Nigdy nie trzyj wacikiem po oku, makijaż zmywaj delikatnym ruchem od środka na zewnątrz oka. Dzięki temu rzęsy nie będą narażone na zbyt dużą łamliwość.
4. Dbaj o zdrową, urozmaiconą dietę. Wybieraj różnorodne, bogate w składniki odżywcze produkty, które wzmocnią zarówno skórę, włosy, jak i rzęsy.
5. Codziennie na noc stosuj olejek bądź odżywkę, która dostarczy rzęsom niezbędnych składników odżywczych.
Źródło:  L’biotica

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany