Dlaczego należy jeść makarony durum

makaron durum

Powszechnie wiadomo, że makaron to doskonałe źródło zdrowej energii. Dzięki wysokiej zawartości skrobi, będącej węglowodanem złożonym, zawarta w nim energia uwalniana jest powoli i równomiernie, przez co na długo dostarczy nam siły, skutecznie zaspokoi głód oraz zadba o zgrabną sylwetkę.

Na straży smukłej linii stanie również obecny w makaronie z pszenicy durum błonnik. Jego zawartość jest prawie 3 razy wyższa niż w przypadku tradycyjnego makaronu jajecznego. To właśnie on reguluje pracę jelit, wspomaga trawienie, a także przyspiesza proces usuwania toksyn z organizmu. Co więcej, makarony z pszenicy durum są zarazem bardziej pożywne i mniej kaloryczne od makaronów powstałych na bazie zwykłej pszenicy.

WIĘCEJ: Wybierz najzdrowszy makaron dla siebie

Jeśli chcemy szybko i skutecznie poprawić sobie humor, wystarczy zjeść miskę ulubionego makaronu, np. Spaghetti lub Fusilli. Obecne w nim witaminy takie jak B1, B6 oraz PP odpowiadają właśnie za dobre samopoczucie, z kolei duża zawartość magnezu ukoi nerwy i zadba o pracę naszego mózgu. Każda jego porcja dostarczy nam także dużo fosforu, potasu, żelaza, miedzi, manganu, cynku, kwasu foliowego oraz luteiny, która spowolni procesy starzenia i zadba o nasz wzrok. Ponadto pszenica durum charakteryzuje się niższym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej indeksem glikemicznym oraz w naturalny sposób reguluje poziom cukru we krwi, przez co chętnie wybierana jest tak przez diabetyków, jak i wyczynowych sportowców.

Źródło: Arrighi

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany