Dieta wegańska: lody dostosowane do tej diety

dieta wegańskaDieta wegańska wymaga wielu wyrzeczeń. A ty jesteś na diecie wegańskiej i masz smak na lody? Teraz nie musisz sobie odmawiać tej przyjemności lub samemu zajmować się zrobieniem deseru. Firma „Anita” stworzyła właśnie lody waniliowo-czekoladowe spełniające restrykcyjne zasady diety wege.

Wbrew obiegowej opinii dieta wege to nie chwilowa moda, ale cały styl życia, w którym świadomie sięga się po określone posiłki i produkty. Jedną z podstawowych zasad diety wege jest wyeliminowanie z niej produktów zwierzęcych, czyli np. krowiego mleka czy jogurtu.

Dieta wegańska i dieta

Tymczasem to właśnie z tych produktów najczęściej powstają lodowe desery. Teraz jednak weganie nie będą musieli rezygnować z przyjemności. Wiosną w ogólnopolskiej sprzedaży pojawiają się bowiem nowe lody wegańskie. Stworzyła je firma „Anita”.

Z ich składu usunięto wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego i zastąpiono jest tymi, które często wykorzystywane są w produktach spożywczych dla wegan. Nad recepturą nowego deseru oraz smaku firma pracowała blisko rok, a część ich składników sprowadzana była ze Stanów Zjednoczonych.

Efekt? W „Lodach Wegańskich” Anita zamiast tradycyjnego mleka, śmietany czy jogurtu znajdziemy dziś m.in. tłuszcz kokosowy, proteiny pochodzenia roślinnego (sojowe), sproszkowane kakao oraz ekstrakt z wanilii. Co to oznacza w praktyce? Lody są w całości przygotowane ze składników roślinnych.

Sprawia to, że produkt przyjazny jest zarówno dla wegan, wegetarian, jak również dla osób, które poszukują alternatyw dla tradycyjnych deserów lodowych lub nowości. Produkt dostępny jest w opakowaniu 500 ml o masie 250 g.

Cena: 4,99 zł

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany