Dieta orientalna

dieta orientalna

Ryż, owoce, jarzyny… To tajemnica tej metody jedzenia. Choć wydaje się bardzo egzotyczna, jest prosta, tania oraz skuteczna. W ciągu tygodnia można schudnąć 3 kilogramy.

Jeśli jesteś przemęczona, zajadasz stresy, żyjesz w ciągłym pośpiechu to ta dieta jest stworzona dla ciebie. Działa bowiem jak doskonała kuracja oczyszczająca. A poza tym dodaje energii, wzmacnia mięśnie oraz doskonale spala nagromadzony tłuszczyk. Wszystko to dzięki głównym produktom tej diety: ryżowi, warzywom i produktom sojowym (kiełki, tofu, olej, sos).
Twórcy tej diety podzielili produkty na trzy grupy: białkowe, węglowodanowe i neutralne. Co do nich należy?
Grupa białkowa – ryby, owoce morza, mięso (chude i drobiowe), soja, jaja i chudy nabiał.
Grupa węglowodanowa – ryż (najlepiej długi i dziki), makaron (szczególnie sojowy i razowy), chleb, słodkie owoce (banany, suszone figi, rodzynki), soczyste owoce (jabłka, cytryny, kiwi, truskawki, maliny)
Grupa neutralna – warzywa, produkty pełno mleczne, grzyby, orzechy, oleje, przyprawy.
Sekretem tej diety jest tak komponowanie posiłków, aby utrzymana była odpowiednia równowaga między produktami białkowymi, węglowodanami i naturalnymi. W myśl tej zasady dania białkowe należy łączyć z warzywami i owocami i jeść koło południa. Dań węglowodanowych nie wolno natomiast jeść z białkowymi – szczególnie wieczorem. Natomiast produkty neutralne można łączyć dowoli z białkowymi i węglowodanami.
Nie musimy natomiast liczyć kalorii, ani głodować. Należy jeść 5 posiłków, a do nich spożywać wino lub piwo (oczywiście w rozsądnych ilościach). Pomagają bowiem w trawieniu. Nie wolno też zapomnieć o wodzie mineralnej, najlepiej niegazowanej (6 szklanek dziennie)

Dozwolone przegryzki do wyboru
Rano i w południe
– jabłko
– gruszka
– pół szklanki maślanki
– pół szklanki niesłodzonego soku owocowego
Po południu i wieczorem
– garść rodzynek
– 30 g suszonych owoców
– banan
Przez cały dzień
– ogórek
– kalarepka
– 20 g dowolnych orzechów
– filiżanka bulionu warzywnego
– pół szklanki soku pomidorowego
– pół szklanki kefiru
– 200 g owoców jagodowych

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany