Dieta kwitnąca zdrowiem

zdrowe odżywianie

Dieta – może warto o niej pomyslec na wiosne. To doskonały czas, aby na stałe wprowadzić do codzienności zdrowe nawyki żywieniowe. Poza regularnym piciem wody, aktywnością fizyczną oraz systematycznymi posiłkami ważna jest także jakość spożywanych produktów.

Smacznym i wartościowym dopełnieniem zbilansowanej diety są produkty, które niezależnie od pory roku podniosą walory smakowe oraz odżywcze naszych ulubionych potraw.

Dieta a apetyt na wiosnę

Właściwe odżywianie wcale nie musi się wiązać z licznymi wyrzeczeniami. Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad, aby poprawić pracę organizmu oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Po pierwsze, zawsze powinniśmy znaleźć czas na zjedzenie wartościowego śniadania. Jest to najważniejszy spośród pięciu posiłków, który dostarczy nam energii na cały dzień. Kolejne najlepiej spożywać w odstępie 3-4 godzin. O wewnętrzną harmonię zadbamy także pijąc dużo wody, minimum 1,5 l dziennie. Nasza dieta powinna być bogata w świeże warzywa i owoce, a także ziarna, zboża oraz rośliny strączkowe takie jak ryż, kasza, kuskus, soczewica, groch i fasola. Te ostatnie uzupełnią nasze menu o węglowodany złożone, które są nie tylko źródłem energii, ale stoją również na straży smukłej sylwetki. Warto stosować te proste zasady każdego dnia, nie tylko wraz z nadejściem słonecznej aury.

Dieta: Mistrzowie kulinarni

Z pozoru zwyczajne ziarna i nasiona pozwalają w rzeczywistości na tworzenie wszechstronnych posiłków, prostych przekąsek oraz wykwintnych dań głównych. Pożywne i szybkie śniadanie wyczarujemy za sprawą kilku łyżek Płatków Owsianych Górskich, polanych mlekiem z dodatkiem miodu oraz dopełnionych garścią bakalii i orzechów. Doskonałym zamiennikiem ziemniaków jest natomiast kasza gryczana lub jęczmienna, która pomoże obniżyć ciśnienie oraz zatroszczy się o właściwy poziom cholesterolu we krwi. Równie cenny dla zdrowia jest Ryż Naturalny Brązowy, który charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych, witamin i błonnika.

Żródło: Halina

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany