Detramax – rajstopy ucisowe

rajstopy uciskowe

Masują nogi, zmuszają do efektywnego działania pompę mięśniową. Należy nosić je, gdy zauważymy pierwsze symptomy przewlekłej niewydolności żylnej. Gdy odczuwamy ciężkość i zmęczenie nóg, a także zauważyliśmy niewielkie żylaki nóg. Wraz z aktywnością fizyczną, rajstopy uciskowe, stanowią nieinwazyjną metodę zapobiegania i przeciwdziałania nasilaniu się zaburzeń krążenia krwi żylnej w kończynach.

Zdrowotny ucisk rajstop

Ucisk rajstop Detramax, przy każdym stawianym kroku, masuje kończynę i zmusza do efektywności działania tzw. pompę mięśniową podudzia. Nie dopuszcza to do zalegania krwi w kończynie, powstawania skrzeplin w żyłach i ułatwia gojenie się owrzodzeń żylnych. Ucisk zmniejsza obrzęk i przywraca kończynom fizjologiczne kształty. Najwięcej zalegającej krwi gromadzi się wokół kostek, dlatego wyroby tego typu są w tym miejscu bardzo ciasne. Ich ucisk stopniowo zmniejsza się i w połowie uda jest już minimalny.

WIĘCEJ: Polubią to twoje żyły

W wariancie profilaktycznym, gdzie jeszcze nie występują typowe objawy, podkolanówki i rajstopy warto stosować u osób narażonych na rozwój niewydolności żylnej, np. w związku z wykonywaną pracą lub ze skłonnościami dziedzicznymi do rozwoju żylaków. Wskazane są również w czasie długotrwałych podróży samolotem czy samochodem, gdyż zmniejszają ryzyko powstania zakrzepicy oraz obrzęk i uczucie ciężkości nóg. Kompresjoterapia pomaga także kobietom w ciąży, szczególnie w I trymestrze.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany