Depresja – walcz z nią każdego ranka

depresjaDepresja zazwyczaj dopada nas jesienią. Możemy sobie pomóc. Okazuje się, że to co robimy rano jest bardzo ważne. Nawet lekarze twierdzą, że jaki ranek taki cały dzień. Weź sobie to do serca i działaj. Oto lista rzeczy, które warto zrobić każdego dnia aby nie dać się depresji i być w doskonałym nastroju.

Depresja: wypij szklankę wody jak tylko się obudzisz

To doskonały sposób, aby pobudzić układ trawienny. On się rozkręca gdy dostaje na początek coś płynnego. Dzięki temu w ciągu dnia będzie lepsze trawienie a skóra stanie się jaśniejsza. Jeśli chcesz, możesz do wody dodać trochę świeżego soku z cytryny lub soku z żurawiny.

Depresja: nie sprawdzaj swojego maila od razu po przebudzeniu

Jeśli śpisz z telefonem komórkowym obok i łapiesz go zaraz po przebudzeniu – to nie jest najlepszy zwyczaj. Jeśli już musisz sprawdzić rano maile czy smsy zrób to przynajmniej po godzinie od obudzenia. Twój umysł będzie jaśniejszy i będziesz lepiej skoncentrowana na tym co robisz.

Depresja: pomyśl o jednej rzeczy za którą trzeba podziękować

To ustawi cię od razu pozytywnie na cały dzień. Jeśli tych rzeczy będzie więcej, to jeszcze lepiej.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Te objawy depresji cię zaskoczą

Jedz to, a zmniejszysz ryzyko wystąpienia depresji o 20%

Jak alkoholik może manipulować swoimi bliskimi?

Depresja: wyjdź na dwór i weź głęboki oddech

Wypełnij swoje płuca świeżym powietrzem, nawet gdy na dworze jest zimno. To trwa tylko 10 sekund a jest zbawienne dla organizmu.

Depresja: porusz swoje ciało

Nie musisz wcale intensywnie ćwiczyć przed śniadaniem. Wystarczy wprawić swoje ciało w ruch, aby pobudzić krążenie. Może to być delikatny stretching albo po prostu włącz swoją ulubioną muzykę i tańcz.

Depresja: znajdź czas, aby zjeść zdrowe śniadanie

Nie sięgaj po półprodukty. Jajka, zboża, koktajle – jest tyle możliwości i naprawdę nie potrzeba na ich przygotowanie dużo czasu. Spróbuj!

Depresja: powiedz coś pozytywnego

Spójrz w lustro i powiedz do siebie kilka miłych słów. Np.: Czuję się świetnie, kiedy dbam o siebie.

Ocen: 6
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany