To już ostatni dzwonek, aby skorzystać z depilacji laserowej i latem zachwycać gładkim ciałem. Niechciane włoski są bowiem zmorą wielu kobiet i bardzo częstym urodowym problemem. Eksperci rozprawiają się z najpopularniejszymi faktami i mitami na temat epilacji.
Spis treści
Pora roku ma znaczenie – FAKT
Wiosna to ostatni dzwonek na wykonanie epilacji laserowej. O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle teraz ryzyko maleje. Dlaczego tak się dzieje?
– Większość zabiegów laserowych powoduje powstanie procesów zapalnych. To sprawia, że skóra jest narażona na różnego rodzaju przebarwienia – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. – Wyjątek stanowią technologie frakcyjne oferowane przez platformę laserową eMax, które można również wykonywać latem – dodaje.
Epilacja może być stosowany na skórze opalonej – MIT
Opalenizna jest przeciwskazaniem do stosowania epilacji. Światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i zniszczyć go, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia (oparzenie, odbarwienie). Przeciwskazaniem jest również stosowanie preparatów brązujących i samoopalających.
Po ekspozycji skóry na słońce należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu. Warto to skonsultować z ekspertem wykonującym zabieg.
Epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych metod – FAKT
Tradycyjne metody (golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień i reakcji alergicznych. Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, broda czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini.
Laserem można zlikwidować jasne włosy – FAKT
Im włosy jaśniejsze, tym trudniej o dobry efekt, ale istnieją technologie, które wykazują się wysoką skutecznością nawet w takim przypadku. W celu usunięcia włosów blond i cienkich, eksperci polecają laser eMax, który łączy światło lasera diodowego z radiofrekwencją.
INNE: 5 pytań o depilację laserową
– Światło lasera, wykorzystując barwnik zawarty we włosie, biegnie aż do cebulki, niszcząc ją. Radiofrekwencja dogrzewa okolicę cebulek włosa, przy czym jest niezależna od obecności barwnika. Dlatego eMax pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.
Laser laserowi nierówny – FAKT
Rosnącą popularnością cieszą się lasery do domowej depilacji. Takie urządzenia to najczęściej nie lasery, tylko urządzenia IPL. Ze względu bezpieczeństwa mają bardzo małą moc. Ich systemy filtrowania różnią się znacznie od tych w profesjonalnym sprzęcie. Efektywność tego typu urządzeń jest mała. Często rezultatem jest po prostu osłabienie włosów.
Jeśli pacjent chce pozbyć się skutecznie włosów, powinien poddać się zabiegom z użyciem wysokiej klasy sprzętu medycznego, a taki można znaleźć jedynie w renomowanych ośrodkach medycznych.
Moja znajoma mówiła, że to boli:(