Czym jest miłość a czym nie jest… Zgadzacie się z tym?

miłośćIle ludzi, tyle rodzai miłości. Ile rodzai miłości, tyle różnych spojrzeń na to cudowne uczucie. Uczucie, które powoduje, że mamy motyle w brzuchu i unosimy się nad ziemią ze szczęścia.

Jeden z seksuologów spróbował określić czym jest miłość, a czym nie jest, badając relacje między ludźmi. Oto do jakich doszedł wniosków. Zgadzacie się z tym? A może dopiszecie coś więcej?

1. Miłość jest bezprawiem
Nie ma żadnych zasad. Jedyna zasada to ta, że dwoje ludzi są ze sobą w relacji. Te relacje mogą być różne. Najważniejsze, aby odnaleźć najlepszą dla siebie

2. Miłość to nie seks
To tylko jeden wyraz, który go określa. Drugi to – przytulanie. Inny to intymna rozmowa. Tych wyrazów jest bardzo dużo.

3. Miłość jest bezwarunkowa
Kochasz kogoś za to że jest i tylko za to. taka miłość nie rani, nie robi krzywdy. To miłość bez oczekiwań i bez zazdrości.

4. Miłość nie jest dramatem
Nie musi być analizowana i nie musi być przedmiotem plotek. Jest łatwa i nudna faktycznie. Ciekawa tylko dla zaangażowanych. Bo tylko oni rozumieją co dzieje się między nimi.

5. Miłość to miejsce do rozwoju
Dwoje (lub więcej osób) stara rozwijać się. To bezpieczne miejsce, gdzie można próbować nowych rzeczy bez obawy, że zostaniemy wyśmiani.

6. Miłość to nie transakcja
To nie brać i mieć. Tu nie ma miejsca na zwycięzców i przegranych. Nie ma porównań, nie ma wyników. Albo wygrywają oboje, albo oboje tracą.

7. Miłość jest ryzykowna
Miłość to twoja wielka przygoda życia. Istnieją wzloty i upadki. Są chwilę gdy wątpisz, są chwile gdy jesteś pewna.

8. Miłość nie jest zależna
Jesteś całością, wiec nie potrzebujesz tej osoby, aby wypełnić jakąś lukę. Chodzi o stworzenie partnerstwa, wspólnoty, która nigdy nie istniała.

9. Miłość jest warta walki
Każdego dnia musisz walczyć o swoją miłość. Walczyć o siebie, aby siebie pokochać. Walczyć o miłość do swojego partnera. Nie zawsze będzie łatwo. Ale zawsze trzeba wstać i walczyć.

10. Miłość nie jest wyborem
Nigdy się nie spodziewasz, kiedy cię dopadnie. Ale tylko ty będziesz czuła, że to właśnie miłość. To głębsze, wewnętrzne pragnienie.

żródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany