Czy planujesz na wieczór coś… przyjemnego?

seks z partnerem

Zwiększona produkcja kolagenu, regulacja wydzielania sebum, by skóra stała się bardziej jędrna i gładka to nie obietnica producenta kosmetyków, tylko efekt… bliskości z ukochaną osobą i udanego życia seksualnego.

Jak czuły dotyk partnera i seks wpływają na ciało i sprawiają, że cała skóra aż promienieje?

Czy wiesz, że o urodę pomagają nam dbać nie tylko drogie kremy czy upiększające kosmetyki kolorowe, ale także… bliskość i dotyk partnera? Ponad 40% kobiet przyznaje, że czują się najpiękniejsze wtedy, kiedy są dotykane przez bliską im osobę. Zarówno na co dzień, jak i w zaciszu sypialni, dotyk jest także afrodyzjakiem, budującym zaufanie i pożądanie w związku. Jak rozniecić miłosny ogień za pomocą dotyku?

WIĘCEJ: EFEKT LETNIEGO POBUDZENIA

Intymność zapisana w skórze
Dlaczego bliskość, naturalność i seks mają aż tak wielka moc? Związek dwojga ludzi to niezwykła reakcja chemiczna, która wpływa na nas zarówno pod względem psychologicznym, jak i fizycznym. Jakie znaczenie dla naszego ciała ma naturalny dotyk partnera ?

• Zwiększa przepływ krwi, która ma pozytywny wpływ na zdrowy wygląd skóry – odżywia ją i sprawia, że promienieje
• Bliski seks z ukochaną osobą to nie tylko rozkosz, ale i… drenaż limfatyczny, wspomagający usuwanie toksyn z ciała
• Czuły dotyk partnera zmniejsza poziom kortyzolu, zwanego hormonem stresu, który ma swój udział również w procesie starzenia się organizmu. Zamiast tego, napędzamy nasz organizm do wydzielania serotoniny, czyli hormonu szczęścia
• Regularny seks uwalnia tzw. hormon DHEA (dehydroepiandrosteron), który zwiększa produkcję kolagenu. Tutaj tkwi sekret młodości!

Nie bez powodu mówi się, że piękno widzi ten, kto kocha i czuje się kochany. Dotyk to jeden ze sposobów budowania emocjonalnej i fizycznej bliskości między partnerami. Zarówno na co dzień, jak i w zaciszu sypialni warto otworzyć się na siebie.

Źródło: Durex RealFeel

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany