Ćwicz jogę bez względu na wiek. Zobacz dlaczego

joga

Joga spowalnia proces starzenia się poprzez stopniowej poprawie kluczowych czynników które mają wpływ na nasze zdrowie.

Oto pięć powodów, dla których warto rozważyć rozpoczęcie ćwiczeń jogi już teraz, bez względu na wiek.

1. Równowaga

Pamiętasz stare powiedzenie: “Jeśli nie będziesz czegoś używać, to szybko to stracisz”? Równowaga jest składnikiem wielu ćwiczeń w jogi. Zdolność do równowagi obejmuje zarówno nasze ciało, jak i nasz mózg. Jeśli jej nie będziesz używać w oby przypadkach, coś zacznie się zmniejszać, aż; gdy nie jest praktykowane jeden lub oba wydziały zacznie się zmniejszać.

American Academy of Surgeons ocenia, że 1 na 2 kobiety i 1 na 4 mężczyzn powyżej 50 lat cierpi z powodu złamania związane z upadkiem. Ćwiczenia jogi poprawiające równowagę mogą pomóc nam zsynchronizować komunikację między prawą i lewą półkulą mózgu, poprawiając naszą sprawność.

2. Elastyczność

U większości ludzi, bóle i sztywność stawów przychodzi z wiekiem. A dzięki jodze twoje ciało a wiec i stawy będą bardziej elastyczne. każdy dzień spędzony na ćwiczeniach przyniesie korzyści. Wkrótce, to że czułeś sztywność, kiedy wstałeś z krzesła będzie już tylko przeszłością!

Elastyczny będzie również twój kręgosłup. A to nie tylko komfort. Regularne ćwiczenia jogi pomaga wydłużyć kręgosłup, poprawiając przewodnictwo nerwowe do wszystkich narządów.

3. Siła

Joga zwiększa wytrzymałość powoli i bezpiecznie. Silne mięśnie zwiększą ochronę organizmu przed starzeniem się oraz spowodują zwiększenie gęstości kości.

4. Oddychanie

Oddech = Życie. Proste równanie, ale wielu z nas nie potrafi tego wykorzystać.

Joga zwiększa pojemność naszego płuc, a dzięki temu dostarczy więcej tlenu do naszych komórek. Kolejną nagrodą prawidłowego oddychania jest niższe ciśnienie krwi. W niedawnym badaniu na Uniwersytecie w Pensylwanii, zespół naukowców oceniał wpływ jogi na ciśnienie krwi. Zespół stwierdził, że u pacjentów, którzy ćwiczyli jogę 2-do-3 razy w tygodniu przez 24 tygodnie, spadło znacząco ciśnienia krwi, więcej niż w grupie, która stosowała dietę.
A jako bonus: prawidłowe oddychanie poprawia trawienie.

5. Świadomość ciała

Bezcenne na każdym etapie życia, świadomość ciała jest niezwykle ważna. Nasze ciało bowiem wysyła nam różne sygnały. jak nauczymy się w nie wsłuchać, będziemy zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze. A wtedy możemy szybciej i skuteczniej reagować.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany