Curaprox Perio Plus

płyn do płukania ustZapalenie przyzębia to jedna z najbardziej rozpowszechnionych przewlekłych chorób zapalnych na świecie, która dotyka także te osoby, które wydawałoby się odpowiednio dbają o higienę jamy ustnej. Ale odpowiednio nie znaczy kompleksowo.

Do szczotki do zębów, szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych, pasty i nici dentystycznej warto dodać specjalistyczny płyn do płukania ust, który wzmocni efekt antybakteryjny oraz zmniejszy ryzyko zakażenia chorobami wirusowym, w tym SARS-CoV-2. Tak działają produkty z linii Perio Plus marki Curaprox.

Według Europejskiej Federacji Periodontologii (EFP) ok. 40% osób cierpi na zapalenie przyzębia. Szacuje się również, że około 70% utraty zębów u dorosłych spowodowane jest tą dolegliwością. Dlatego należy wyraźnie podkreślić znaczenie właściwej pielęgnacji domowej oraz dokładnego czyszczenia zębów i dziąseł, w czym może pomóc linia płynów do płukania jamy ustnej Curaprox Perio Plus. Ich receptury opracowano w oparciu o niezastąpione pod kątem działania bakteriobójczego substancje. W formułach znalazły się także składniki znane ze swoich właściwości regenerujących, kojących oraz, co ważne zwłaszcza w okresie pandemii, wspomagających układ odpornościowy w zwalczaniu początku infekcji oraz ograniczających wiremię wirusów.

Chlorheksydyna to wykorzystywany w stomatologii od wieków środek antyseptyczny o działaniu antybakteryjnym. W płynach Curaprox Perio Plus jego właściwości połączono z kompleksem Citrox®, czyli bogatą we flawonoidy substancją uzyskiwaną z gorzkich pomarańczy, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Ponadto te bezalkoholowe roztwory wzbogacono o kopolimer PVP-VA (octan winylu) i ksylitol. Tworzą one na zębach i dziąsłach silną zabezpieczającą warstwę, zwalczającą bakterie i zapewniającą aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Niektóre warianty Perio Plus zawierają także kwas hialuronowy, czyli substancję naturalnie wytwarzaną przez ludzki organizm. Kwas ten wiąże wilgoć i jednocześnie przyspiesza regenerację tkanek oraz wspiera wzrost komórek, przez co doskonale sprawdza się w pielęgnacji jamy ustnej po takich zabiegach, jak ekstrakcja zęba. Koniecznie należy wspomnieć także o cyklodekstrynie zawartej w płynie Perio Plus Regenerate, która ma bezpośredni wpływ na poziom aktywności wirusa SARS-CoV-2.

W skład linii Curaprox Perio Plus wchodzą:

  • Płyn Perio Plus Forte – zawiera najwyższe stężenie chlorheksydyny (0,2%), dając tym samym najmocniejszy efekt antybakteryjny. Idealnie nadaje się do krótkotrwałego stosowania przed inwazyjnymi zabiegami stomatologicznymi i po ich zakończeniu (3-7 dni). Ponadto chroni przed próchnicą, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i wzmacnia zęby.
  • Płyn Perio Plus Protect – doskonale sprawdzi się podczas leczenia zapalenia dziąseł, parodontozy
i innych chorób przyzębia. Zawiera silne stężenie chlorheksydyny (0,12%), może być stosowany do 3 tygodni.
  • Płyn Perio Plus Regenerate – wspomaga regenerację tkanek po stomatologicznych zabiegach chirurgicznych oraz zwalcza suchość w jamie ustnej spowodowaną leczeniem. Poza chlorheksydyną (0,09%), zawiera także cyklodekstrynę do ochrony przed wirusami oraz w celu zapobiegania nieprzyjemnemu oddechowi. Może być stosowany do około 1 miesiąca.
  • Płyn Perio Plus Balance – wskazany do długotrwałego (nawet do 6 miesięcy) stosowania u pacjentów, u których występuje zwiększone ryzyko chorób jamy ustnej, a także będących w trakcie leczenia ortodontycznego. Chroni przed próchnicą i chorobami przyzębia i utrzymuje się na zębach i śluzówce jamy ustnej nawet do 12 godzin. Chlorheksydyna w stężeniu 0,05% ma szczególnie silne działanie miejscowe w zakresie kontroli nad występowaniem bakterii.

Cena płynów Perio Plus: 45 zł
Cena żelu Perio Plus: 25 zł
Cena pasty Perio Plus: 41 zł

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany