Curaprox BDC – higiena jamy ustnej dla osób z protezami

kosmetyki curaproxOsoby noszące protezy potrzebują starannej i dyskretnej higieny jamy ustnej. Częstym problemem są tu pojawiające się trudności z naturalnym ukrwieniem tkanek oraz wstrzymanie dopływu krwi do dziąseł. Efektem tego jest zmniejszenie wydzielania śliny oraz możliwe zapalenie dziąseł, a na protezie szybko pojawiają się zanieczyszczenia.

Należy jednak pamiętać, że niektóre preparaty przeznaczone do ich czyszczenia, zawierające tlen, tworzą mikropęknięcia, w których mogą być ukryte bakterie. Marka Curaprox zdaje sobie sprawę z silnego związku pomiędzy zdrowiem, a efektywną higieną elementów protetycznych. Dlatego stworzyła serię CURAPROX BDC, zapewniającą biologiczną pielęgnację protez. To nowatorskie rozwiązanie zapewnia im większą trwałość oraz poprawia komfort ich noszenia.

Zdrowe dziąsła są niezastąpione!

Kluczem do sukcesu jest codzienny masaż dziąseł i pobudzanie ukrwienia. Jest to równie ważne jak czyszczenie protez! Jednak błona śluzowa pod protezami jest bardzo delikatna i może być łatwo zraniona. W tym przypadku doskonale sprawdzi się szczoteczka Curaprox CS 5460 ultra soft, posiadająca ultramiękkie, zaokrąglone włosie CUREN®, dzięki czemu masuje i czyści bez podrażnień. Główka szczoteczki jest wygięta do tyłu dla lepszej styczności z podniebieniem. To zapobiega bolesnemu kontaktowi z wrażliwymi dziąsłami. Dodatkowo główkę można wyginać zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami. Szczoteczka CS 5460 ultra soft polecana jest również do czyszczenia pozostałych zębów, w przypadku częściowej protezy.

Higiena protez – naturalnie, łagodnie i bardziej efektywnie

Delikatne czyszczenie protez za pomocą produktów Curaprox BDC w połączeniu z regularnym masowaniem dziąseł, powoduje większy komfort noszenia i trwałość protez. Marka Curaprox proponuje preparat BDC „daily” oraz BDC „weekly”. Pierwszy z nich to żel, który przeznaczony jest do codziennego czyszczenia protezy. Natomiast BDC „weekly”, to koncentrat opracowany z myślą o cotygodniowej intensywnej higienie protez. Kwasy owocowe zawarte w preparatach rozpuszczają płytkę bakteryjną bez szkodliwego wpływu na akrylową powierzchnię protezy. Kwas cytrynowy usuwa płytkę nazębną i plamy z protezy pozostawiając ją czystą, gładką i błyszczącą. Olejek eukaliptusowy nadaje świeży smak i uszczelnia powierzchnię protezy jednocześnie ją chroniąc. Natomiast sól morska stabilizuje oraz wzmacnia działanie kwasu cytrynowego.

Szczotka jest niezbędna

Specjalnie zaprojektowana szczoteczka do czyszczenia protez dociera do wszystkich powierzchni. Szczotka Curaprox BDC, dzięki specjalnej spiralnej konstrukcji dokładnie oczyszcza całą protezę, a zwłaszcza jej wewnętrzne części. Z kolei druga część szczoteczki doskonale sprawdza się przy powierzchniach zewnętrznych. Jej ergonomiczny kształt rączki zapewnia idealne chwytanie i trzymanie. Aby poczuć różnicę użyj kombinacji żelu BDC do codziennej pielęgnacji i szczotki BDC do protez!

Czas na kąpiel

Aby zapewnić całkowity komfort w czasie pielęgnacji protez, marka Curaprox opracowała również pojemnik do czyszczenia, posiadający w zestawie wbudowany praktyczny ociekacz, który znacznie ułatwia czyszczenie i osuszanie protezy. Przeznaczony jest do cotygodniowej intensywnej kąpieli protez w połączeniu z koncentratem Curaprox BDC. Oprócz tego, doskonale sprawdzi się do higienicznego i dyskretnego nocnego przechowywania elementów protetycznych. Niewielkie wymiary pudełka sprawiają, że mieści się ono w kosmetyczce, dzięki czemu można je zabrać w każdą podróż.

Curaprox CS 5460 ultra soft: 22,50 zł/ szt.
Curaprox BDC 100 żel do codziennej pielęgnacji: 34,00 zł/ 60 ml
Curaprox BDC 105 koncentrat do cotygodniowego stosowania: 38,00 zł/ 100 ml
Curaprox BDC 150, 152 szczotka do protez biała, miętowa: 42,80 zł/ szt.
Curaprox BDC 110, 111 pojemnik do czyszczenia i przechowywania protez z ociekaczem niebieski, miętowy: 34,00 zł/ szt.
Curaprox BDC zestaw do czyszczenia protez: 155,00 zł/ szt.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany