Co Polki robią pod prysznicem

mycie-pod-prysznicem

Odpowiedź wydawałaby się prosta – Polki pod prysznicem myją się. Ale nie tylko! Są bardzo kreatywne.

Warto pamiętać, że prysznic to nie tylko sposób na szybkie oczyszczenie ciała przed lub po męczącym dniu. To przede wszystkim idealna okazja, aby zatroszczyć się o swoja skórę. Według badania przeprowadzonego na zlecenie marki CD, pt. „Rytuały pielęgnacyjne kobiet pod prysznicem” Polki najczęściej biorą prysznic wieczorem i trwa on mniej niż 15 minut (ponad 55%). Ponad 35,8% badanych na prysznic przeznacza od 15 do 30 minut. Codzienny natłok obowiązków i wysokie tempo życia sprawiają, że coraz częściej traktujemy prysznic jako szybki sposób na orzeźwienie i codzienną pielęgnację. Zaledwie 7,4% Polek spędza pod prysznicem do godziny, a 1,3% ponad godzinę.

INNE: Kąpielowe triki

Oprócz mycia ciała (85,8%) i włosów (87,8%), kobiety sięgają również po pielęgnujące odżywki do włosów i oczyszczają twarz.  Co trzecia Polka pod prysznicem decyduje się na maseczki na twarz lub na włosy, a także peeling całego ciała. Z reguły są to zabiegi, które wymagają większej ilości czasu. Nieco mniej niż połowa badanych (45,5%) decyduje się na depilację pod prysznicem. Może to wynikać z faktu, że obecnie na rynku dostępne są różne formy depilacji, a części z nich nie musimy wykonywać w domu, np. depilacja laserowa.

Najpopularniejszą formą kosmetyku stosowanego pod prysznicem jest żel – sięga po niego aż 67,5% badanych. Kobiety cenią sobie wygodne i poręczne opakowania, które dodatkowo nie będą zajmować zbyt wiele miejsca pod prysznicem. Przy wyborze odpowiedniego żelu warto zwrócić uwagę na składniki, które zapewnią nam delikatną pielęgnację. Dodatkowo istotną kwestią jest także zapach, delikatny, kojący zmysły lub orzeźwiający i dodający pozytywnej energii na resztę dnia, np. żel pod prysznic marki CD o zapachu kwiatu pomarańczy. Drugim pod względem popularności (16,2%) kosmetykiem jest „2 w 1” czyli żel połączony z balsamem – najczęściej taką formę wybierają kobiety powyżej 46 lat. Wynikać to może z jego funkcjonalności, którą ceni sobie ta grupa kobiet. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się mydła w płynie i w kostce, ponieważ po nie sięga odpowiednio – 8,8% i 6,4% badanych.

Prysznic to dobra alternatywa dla kąpieli w wannie. Wybierając odpowiednie kosmetyki możemy sprawdzić, że nasza skóra będzie zadbana, zdrowa i delikatna, zaś poświęcając kilka minut więcej wykonać miły rytuał pielęgnacyjny, po którym poczujemy się, jak po wizycie w najlepszym SPA.

Badania przeprowadziła marka CD

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany