Co na przeziębienie i kaszel u dziecka?

na przeziębienieMamy wiele sposobów na przeziębienie, ale zastanawiamy się czy będą one dobre dla dziecka. I nie chodzi oto czy są skuteczne, ale czy nie zaszkodzą maluchowi. Są metody bezpieczne które poradzą sobie z przeziębieniem i kaszlem u najmłodszych.

Kaszel u dziecka jak i przeziębienie nie wymaga często specjalnego leczenia. Zazwyczaj objawy są gorsze w ciągu pierwszych 2-3 dni, a następnie ustępują w ciągu kilku dni, gdy układ odpornościowy zwalcza wirusa. Są skuteczne metody, aby złagodzić te objawy.

Krople soli fizjologicznej dla zablokowanego nosa

Popularnym sposobem leczenia zablokowanego nosa u dziecka jest umieszczenie kilku kropel słonej wody (soli fizjologicznej) w nosie tuż przed karmieniem. Niektórzy uważają, że pomaga to oczyścić nos, aby ułatwić karmienie. Nie ma dowodów naukowych na to jak dobrze to działa, ale warto spróbować, jeśli karmienie jest trudne. Możesz kupić sól fizjologiczna w aptece.

Na przeziębienie – inhalacja parowa

Wdychanie pary może również pomóc zmniejszyć zatkany nos i kaszel. Najbezpieczniejszym sposobem aby to zrobić z dzieckiem jest siedzenie w łazience i puszczenie gorącej wody w kranie lub pod prysznicem.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Skuteczne sposoby na suchy kaszel

Przeziębienie: 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji

Masz katar? Kolor śluzu powie ci, co ci jest

Słodycze na kaszel

Ssanie leczniczych słodyczy może pomóc złagodzić kaszel i ból gardła u starszych dzieci. Ciepły napój sporządzony z miodem i sokiem z cytryny może być także kojący dla podrażnionego gardła. Należy pamiętać, że miodu nie należy podawać dzieciom poniżej 1 roku życia.

Suplementy cynku

Wcześniejsze badania sugerują, że minerał o nazwie cynk zmniejsza nasilenie objawów przeziębienia u zdrowych dzieci. Stwierdzono, że suplementy z cynku mogą zmniejszać długość i nasilenie objawów przeziębienia, gdy zostaną podane w ciągu 24 godzin od pierwszych objawów przeziębienia. Suplementy cynku mogą również zapobiegać przeziębieniom. Jednakże możliwe były działania niepożądane, takie jak nieprzyjemny smak i nudności.

Witaminy

Regularne spożywanie witaminy C zmniejsza długość i nasilenie objawów przeziębienia. Zmniejsza też o połowę ryzyko wystąpienia przeziębienia.

Witamina D jest również przydatna w zapobieganiu przeziębieniom szczególnie w okresie zimowym.

Leki ziołowe

Echinacea i czosnek są tradycyjnie stosowane w leczeniu przeziębień. Jednak ostatnie badania tego nie potwierdzają. Nie należy podawać echinacei dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Może powodować alergię.

Ekstrakt z czarnego bzu to kolejny naturalny środek stosowany tradycyjnie na przeziębienie. I rzeczywiście pomaga zapobiegać przeziębieniu i skraca czas jego trwania.

Na jakie objawy musisz zwrócić uwagę?

– Problemy z oddychaniem – świszczący oddech, szybki oddech, głośny oddech lub trudności w oddychaniu.

– Nie może połykać (może się to objawiać nadmiernym ślinotokiem).

– Senność.

– Niezwykła drażliwość lub uporczywy płacz.

– Wysypka.

– Bóle w klatce piersiowej.

– Utrzymująca się wysoka temperatura, szczególnie u dzieci poniżej 3 miesięcy (wyższą niż 38°C).

– Bardzo silne bóle głowy, ból gardła, ból ucha lub obrzęk węzłów chłonnych.

– Kaszel utrzymujący się dłużej niż 3-4 tygodnie.

– Objawy się pogarszają i nie jest lepiej po około pięciu dniach od zachorowania.

– Objawy (inne niż drażniący kaszel) trwające dłużej niż dziesięć dni. Jest to szczególnie ważne, jeśli pojawia się plwocina w kolorze zielonym, ​​żółtym lub brązowym (może to wskazywać na infekcję bakteryjną).

– Każdy symptom, którego nie możesz wyjaśnić.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany