Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na nie najlepiej. A przecież to właśnie oczy w pierwszej kolejności zdradzają nasz wiek i ogólną kondycję. Zmęczenie, senność, przepracowanie i brak odpowiednich witamin zauważamy między innymi po tym jak wyglądają nasze oczy i skóra wokół nich.
Jak radzić sobie z powszechnym problemem podkrążonych oczu i przywrócić im dawny blask? Proponujemy kilka najbardziej skutecznych sposobów.
Spis treści
Skąd się biorą cienie pod oczami?
Skóra w okolicach oczu jest cienka i gęsto pokryta siatką naczyń krwionośnych. Skutkuje to nie tylko szybszym starzeniem się skóry w tym obszarze, ale także łatwym powstawaniem cieni pod oczami. Przyczyn jest jednak więcej. Począwszy od zmęczenia, przepracowania, przez słabą mikrocyrkulację, niezdrowy styl życia i palenie papierosów, aż po kwestie dziedziczne. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu, z czasem syndrom „smutnych i zmęczonych oczu” rozprzestrzenia się. Badania pokazują, że problem cieni pod oczami dotyka ponad 50% kobiet powyżej 30-tego roku życia.
Sen i dieta
Zanim zobaczymy w lustrze, że nasze oczy są zmęczone, białka przekrwione, a skóra wokół oczu zapadnięta i w sińcach, warto zapobiec problemowi i dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę snu, unikać przepracowania i przemęczenia, a ponadto stosować odpowiednią dietę bogatą przede wszystkim produkty zawierające witaminę E, wzmacniającą naczynia krwionośne – zielone warzywa, zwłaszcza szpinak i kapustę.
Kremy i makijaż
Jeśli już borykamy się z problemem podkrążonych oczu, warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobry rozjaśniający i rozświetlający krem pod oczy powinien zawierać witaminę C, witaminę K lub takie składniki jak kofeina, wyciąg z arniki, świetlika, zielonej herbaty czy bławatka. Jako uzupełnienie pielęgnacji można zatuszować cienie przy pomocy korektora. Najlepiej wybierać kolory, neutralizujące zasinienia, czyli odcienie morelowe i łososiowe.
INNE: Sposób na piękne oczy
Szybki efekt? Przetestuj zabiegi
Modne i skuteczne stały się ostatnio wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które rozświetlają i niwelują zasinienia pod oczami. Teosyal Redensity II podany śródskórnie w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka. Płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc ryzyka grudek i nierówności. W dodatku dzięki konsystencji żelu Teosyal Redensity II prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. Efekt jest szybki i skuteczny – spojrzenie staje się jasne i promienne, a zanikają objawy zmęczenia i starzenia się skóry.