Choroby serca wypisane są na skórze

choroby sercaTo prawda – choroby serca możesz zobaczyć na swojej skórze. A zwłaszcza to co może cię spotkać w najbliższym czasie i nie jest to magia.

Nowe badania opublikowane w The Journal of Allergy and Clinical Immunology ujawniły, że spośród ponad 61.000 badanych, którzy mieli stany zapalne skóry – 48% było najbardziej narażone na wysokie ciśnieniem krwi, 35% na cukrzycę, a 29% na wysoki poziom cholesterolu (to czynniki ryzyka chorób serca) niż u innych zdrowych osób.

Choroby serca a skóra

Jaki jest związek pomiędzy skórą a sercem? Odpowiedź jest prawdopodobnie taka: osoby z wypryskami na skórze, mają tak mocny przewlekły stan zapalny, że efekty tego są w całym ciele, nie tylko na skórze.

Choć ostre zapalenie to naturalna reakcja immunologiczna organizmu, to komórki NK i limfocyty T mogą dostać się do układu trawiennego i układu krążenia

– Być może więc egzema może bezpośrednio zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia – mówi Jonathan Silverberg, profesor dermatologii w Northwestern University Feinberg School of Medicine.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Niespodzianka! Te 6 pokarmów pokocha twoje serce!

Serce to też mięsień. Trzeba go ćwiczyć

Wyprysk – nie tylko problem kosmetyczny

To nie znaczy, że każdy wyprysk na skórze będzie świadczył o chorobach układu krążenia – wyjaśnia Silverberg.

Jednak, jeśli masz problemy ze skórą, pamiętaj, że to nie jest tylko problem kosmetyczny. Poprzednie badania wykazały, że bardziej poważne objawy egzemy są oznaką większego stanu zapalnego, co zwiększa szanse na to, że w organizmie toczą się inne stany zapalne.

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany