Chińska recepta na piękne ciało

chińska medycyna

Medycyna chińska od tysiącleci stawia na profilaktykę i pielęgnację zdrowia. Dzięki  odpowiedniemu stylowi życia, odżywiania się oraz masażom Chińczycy długo zachowują młody wygląd i szczupłą sylwetkę. My również możemy mieć piękne ciało i być zdrowi.

Medycyna chińska: Po pierwsze znajdź źródło

Medycyna chińska traktuje organizm człowieka holistycznie. Nie walczy z objawami, ale szuka przyczyn występowania problemu i to od jego usuwania rozpoczyna się terapia. W przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, problemy trawienne, odkładanie się tłuszczu w poszczególnych partiach ciała, czy cellulit, najpierw należy rozpoznać przyczynę. Do najczęstszych powodów występowania powyższych dolegliwości należą: nieregularne jedzenie, spożywanie zbyt małych lub zbyt obfitych posiłków, źle zbilansowana dieta, picie małej ilości wody, spożywanie zimnych pokarmów i napojów. To wszystko powodować może osłabienie energii qi w układzie trawiennym, co z kolei prowadzi do zaburzenie jego funkcjonowania. Skutkiem są problemy w odchudzaniu, zły stan skóry, wzdęcia i cellulit.

WIĘCEJ: Jak rozbudzić namiętność? Pomoże ci w tym tradycyjna medycyna chińska

Aby usprawnić przepływ qi przez nasz organizm, należy przede wszystkim wyeliminować wszystkie negatywne czynniki. W celu zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów dobrze jest dodatkowo skorzystać z różnego rodzaju masaży tkanek głębokich. Beijing TONG REN TANG ma w swojej ofercie zarówno masaże poprawiające funkcjonowanie układu trawiennego jak i takie, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

Medycyna chińska: Właściwa higiena życia

Pierwszym krokiem ku nienagannej sylwetce i pięknej cerze powinna być dostateczna ilość snu w ciągu doby. Medycyna chińska za najzdrowszy uważa sen, który rozpoczyna się przed godziną 23.00 a kończy przed 7.00 rano. Pozwala on na regenerację organów odpowiadających za trawienie i produkcję enzymów. Drugim krokiem jest właściwe odżywianie. Dzień należy rozpoczynać od szklanki gorącej wody na pusty żołądek. Ważne jest aby spożywać kilka posiłków dziennie o stałych porach, według zasady: rano jeść do syta, w południe dobrze, wieczorem niewiele i unikać mięsa. Wszystko co jemy, powinno być lekkostrawne i dobrze przeżute. Korzystnie na układ pokarmowy wpływa spożywanie dużej ilości zup. Należy unikać lub w miarę możliwości całkowicie wyeliminować jedzenie i picie produktów zimnych, ponieważ mają one negatywny wpływ na organizm.

Temperatura wewnątrz naszego ciała to ok. 37 stopni Celsjusza i wszystko co jemy i pijemy powinno mieć co najmniej taką temperaturę. Wtedy unikniemy wychłodzenia, a tym samym spowolnienia procesów trawiennych. Dieta powinna być zbilansowana, czyli innymi słowy zróżnicowana i zawierająca wszystkie składniki potrzebne dla organizmu. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów płynów dziennie (w tym 1,5 litra wody).

Medycyna chińska: Masaż – kosmetyczna kropka nad i

Masaże połączone z pozytywnymi zmianami w trybie życia, w sposób efektywny mogą pomóc w odzyskaniu szczupłej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry. Beijing TONG REN TANG w swojej ofercie posiada dwa rodzaje masaży wspomagających odchudzanie: głęboki masaż wyszczuplając i masaż bańką chińską.

chińska medycyna

Masaż wyszczuplający reguluje pracę układu trawiennego poprzez odblokowanie zatorów energetycznych w poszczególnych organach (żołądek, śledziona, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka, jelita). Rozgrzewa te partie ciała, w których najłatwiej odkłada się tłuszcz, pobudzając krążenie krwi i rozbijając jego złogi. W trakcie takiego masażu naprzemiennie masuje się okolice talii oddziałując na tkankę tłuszczową oraz okolice głowy i łydek. W ten sposób energia nie tylko może zacząć swobodnie przepływać przez narządy wewnętrzne, ale również przeszkód dociera do najbardziej odległych części ciała.

WIĘCEJ: Dlaczego chińskie zioła są idealne do leczenia trądziku

Masaż bańką chińską jest masażem drenującym, polega na zasysaniu kawałków skóry w bańkę i wykonywaniu okrężnych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg ten poprawia wygląd skóry, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit i pomaga w rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Trzeba pamiętać o tym, że nie istnieją cudowne sposoby na przywrócenie nienagannej sylwetki i świetlistej skóry w tydzień. Aby uzyskać dobre i trwałe rezultaty potrzebna jest systematyczność w realizowaniu zaleceń masażysty i wykonanie przynajmniej jednej serii masaży. Zadowalające nas efekty utrzymać możemy jedynie idąc drogą zdrowego trybu życia i pielęgnowania naszego ciała.

Źródło: Beijing Tong Ren Tang Poland

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany