Chcesz uniknąć raka – to tego nie jedz!

niezdrowe jedzenie

Przeczytaj to dokładnie i zobacz dlaczego nie wolno tknąć tych produktów. Upewnij się, że nie masz ich w domu.

Oto lista 8 najbardziej popularnych pokarmów, które mogą przyczynić się do powstania raka:

1. GMO
GMO lub, innymi słowy, organizmy zmodyfikowane genetycznie. To produkty, które zostały wyhodowane a nawet modyfikowane za pomocą środków chemicznych. Systemy immunologiczne szczurów karmionych żywnością GMO są poważnie uszkodzone. Badania dowodzą, że produkty GMO wywołuje przyrosty nowotworowych komórek. W pierwszych dziesięciu dniach naukowcy zaobserwowali, że mózgi i wątroby szczurów zostały również uszkodzone.

2. Wysoko przetworzone białe mąki
Wszyscy słyszeli, że biała mąka nie jest najlepszym jedzeniem. Istnieje kilka powodów dla których jest to niezdrowe. Mąki można wytwarzać na kilka sposobów. Wysoko przetworzone mąki to ruiny naturalnych substancji odżywczych. Mąka jest bielona chemikaliami; jeden z powszechnie stosowanych wybielaczy to… gazowy chlor.

biała mąka

3. Rafinowany cukier
Nie ma nic równie szkodliwego jak rafinowany cukier, który jemy na co dzień. Cukierki, ciasteczka i ciasta powodują wysoki skok poziomu insuliny. Poza tym zwiększa ryzyko cukrzycy. Cukier rafinowany jest też idealnym pokarmem dla komórek rakowych. Ten fakt jest znany od dłuższego czasu. Po raz pierwszy został odkryty w 1931 roku przez Otto Warburg, niemieckiego naukowca i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Według Warburga, komórki nowotworowe używają cukru, a ich ulubionym jest syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy.

rafinowany cukier

WIĘCEJ: Jak wybrać żywność, która jest zdrowa?

4. Sztuczne słodziki
Jak wszyscy wiemy, 1 gram węglowodanów zawiera 4 kalorie. Aby schudnąć, ludzie zmniejszają ilość kalorii w żywności. Po pierwsze, co robią, to zastępują naturalny cukier sztucznymi słodzikami wierząc, że schudną szybciej. Środki słodzące są dodawane do kawy i herbaty, są one również stosowane do cukierków, jogurtów i gumy do żucia. Istnieje wiele napojów gazowanych, które zawierają węglowodany i 0 kalorii! Najgorsze jest to, że sztuczne substancje słodzące nie pomagają kontrolować poziomu cukru we krwi i nie zapobiegają cukrzycy. Wręcz przeciwnie, one niszczą zdrowie.

sztuczne słodziki

5. Dietetyczne przekąski
Nie ma znaczenia, jaki rodzaj dietetycznej żywności konsumujemy, to i tak robi ona wiele szkód w naszym organizmie. Żywność dietetyczna to taka, którą oznaczono jako “niska zawartość tłuszczu”, “dieta” lub “zero kalorii”. Co sprawia, że jest tak mało kalorii? W rzeczywistości, więcej substancji chemicznych i sztucznych środków słodzących. I, jak już wiesz, chemikalia są niebezpieczne. Jednym ze składników, który używa się do produkcji takiej żywności jest aspartam. Ten sztuczny słodzik powoduje m.in problemy z sercem, wady wrodzone i nowotwory. Żywność dietetyczna niestety bardzo często jest chemicznie przetwarzana, pełna sodu, sztucznych aromatów i kolorów, aby przyciągnąć więcej klientów. Nie można oczekiwać zachowania zdrowia po zjedzeniu sztucznej żywności.

dietetyczne przekąski

6. Alkohol
Istnieją dwa rodzaje zła, których ludzie nie mogą się pozbyć. To alkohol i tytoń. Bardzo szybko uzależniają. Palenie nie ma zalet. Spożywanie alkoholu w niskich lub umiarkowanych ilościach może być korzystne. Kieliszek czerwonego wina zmniejsza ryzyko chorób serca. Jeśli jest on spożywany zbyt często, powoduje udar mózgu i nagłą śmierć. Aby dowiedzieć się, jak bardzo szkodzi alkohol, w 2007 naukowcy przeprowadzili badania i stwierdzili, że nadmierne spożywanie alkoholu jest główną przyczyną raka jelita grubego, wątroby, usta, piersi, przełyku i jamy ustnej.

alkohol

WIĘCEJ: Czy dodatki do żywności są bezpieczne?

7. Czerwone mięso
Steki są w porządku, zwłaszcza, jeśli są one przygotowane z wołowiny trzody karmionej trawą.  Można jeść czerwone mięso z umiarem i nie za często. W niektórych przypadkach czerwone mięso może nawet pomóc zapobiegać niektórym rodzajom nowotworów.

czerwone mięso

8. Owoce nieorganiczne
Ludność na świecie stale rośnie i, aby nas wszystkich nakarmić, przemysł spożywczy robi wszystko, aby wyprodukować tyle żywności, ile jest potrzebne. Dotyczy to również warzyw i owoców. Aby mieć dobre plony rolnicy używają dużo pestycydów. Wszystkie pestycydy, takie jak związki fosforoorganiczne, tiodikarb i atrazyny są trujące. Nawozy azotowe są szeroko rozpowszechnione w rolnictwie. Niektóre z wyżej wymienionych substancji chemicznych mają zostać zakazane w najbliższej przyszłości. Wybierajmy więc warzywa i owoce ekologiczne.

owoce nieekologiczne

źródło: www.wmnlife.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany