Chcesz mieć piękne nogi? Pozbądź się tłuszczu i… wody

cellulit

Cellulit i obrzęki, to najczęstsze powody, dla których kobiety wiosną i latem zakrywają nogi. Co zrobić, żeby pozbyć się problemu i pochwalić się seksownymi nogami? Specjaliści mają na to prosty sposób – endemologia.

Endemologia – tłuszcz można… wymasować pod ciśnieniem

Coraz cieplejsza pogoda sprawia, że coraz więcej chcemy odkrywać. Niestety na chęciach często się kończy. Codziennością wielu kobiet jest bezskuteczna walka z cellulitem, tłuszczem gromadzącym się na udach, tzw. bryczesy i łydkach oraz z “oponkami”, które pogrubiają kostki.

I chociaż na rynku dostępne są kosmetyki, które obiecują wymodelowanie nóg, nie zawsze kolejne serum, kuracja ujędrniająca, scrub czy masaż olejkami przynosi efekty. Bezskuteczne bywają nawet ćwiczenia, zwłaszcza jeśli nasz tłuszcz jest oporny, czyli ma źródło w zaburzeniach hormonalnych.

O wiele skuteczniejszą alternatywą są nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które możemy wykonać w gabinecie rękami fachowca. Jednym z nich jest endermologia. Zabieg poleca się kobietom z tendencją do cellulitu oraz do odkładania się opornej tkanki tłuszczowej. Znajduje on także zastosowanie w niwelowaniu złogów tłuszczowych i ujędrnianiu skóry np. ud po odchudzaniu. Ponadto zabieg wygładza skórę nóg, modeluje, spłyca rozstępy, a nawet rozluźnia napięte mięśnie.

– Endermologia to delikatny masaż podciśnieniowy tzw. lipomasaż, którym docieramy do głębokich warstw tkanki tłuszczowej.  Dzięki zassaniu fragmentu skóry, a następnie delikatnemu rozmasowaniu jej przez specjalne rolki, pobudzony zostaje proces lipolizy, czyli uwalniania się nadmiaru kwasów tłuszczowych zgromadzonych w ciele. Tkanka usuwa się wówczas sama poprzez naturalne procesy metaboliczne. Jednocześnie zabieg pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, ujędrniając i napinając skórę – mówi Katarzyna Mrukwa-Sułot, kosmetolog z kliniki Lipoline w Katowicach.

Cellulit – pozbądź się wody z nóg

Nie zawsze winny jest jednak tłuszcz. Dodatkowy balast  i to dosłownie stanowi również woda odkładająca się w tkankach. Jej zatrzymanie w organizmie sprawia, że stajemy się ociężali. Na nogach pojawiają się charakterystyczne obrzęki, skóra natomiast traci jędrność, jest zaczerwieniona i okresowo spękana.  Powodem jest zaburzona gospodarka hormonalna, siedzący tryb życia, dieta bogata w sól lub zbyt słabe nawadnianie organizmu. Gdy dostarczamy zbyt małe ilości wody organizmowi, ten zabezpiecza się gromadząc jej zapas w tkankach.

Także z tym problemem można walczyć przy pomocy endermologii. Powód? Zabieg działa nie tylko od zewnątrz – modelując nogi, działa również od wewnątrz – drenując, czyli odprowadzając wodę z tkanek. – Endermologia daje możliwość wykonania drenażu limfatycznego. Prostego i bezbolesnego zabiegu, który jednocześnie rozbija tłuszcz, oczyszcza z toksyn i odprowadza nadmiar płynów, redukując obrzęki – mówi specjalistka Lipoline.

Na tym nie koniec. Detoksykacja przeprowadzona przy pomocy endermologii pobudza układ limfatyczny do wydajniejszej pracy, poprawia przemianę materii i wspomaga odchudzanie. Zabieg jest korzystny zwłaszcza dla kobiet, u których występują obrzęki i ociężałość nóg np. po całym dniu w biegu lub wręcz przeciwnie, kiedy prowadzimy siedzący tryb życia i brak nam czasu na regularne ćwiczenia.

– Po zabiegu nogi stają się odprężone i wypoczęte, skóra jest lepiej dotleniona. Poprawia się jej estetyka, jest bardziej świetlista. Taki zabieg poleca się dziś zwłaszcza paniom z tendencją do gromadzenia wody w organizmie lub jako etap wstępny odchudzania – mówi ekspert Katarzyna Mrukwa-Sułot.

10 razy 50 minut i efekt gotowy – walka z cellulitem

Sam zabieg trwa około 50 minut i wykonywany jest miejscowo, wyłącznie na wskazane partie wymagające redukcji tłuszczu lub wody. Pełna kuracja to od 10 do 15 zabiegów, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w ciągu tygodnia.

Zobacz też:

Daj nogom odrobinę wytchnienia

Pochwal się na plaży pięknymi nogami

Co ciekawe, efekt wykonywanych zabiegów można zauważyć już po pierwszej wizycie – skóra wyraźnie się wygładza i nabiera sprężystości. Pełen efekt w postaci zlikwidowanego lub zredukowanego cellulitu oraz wymodelowania i wyszczuplenia widoczny jest dopiero po całej kuracji.

Endermologia jest skuteczna i nieinwazyjna. Może być stosowana zarówno jako docelowy zabieg, który wyszczupla i modeluje, jak również jako zabieg wspierający np. w trakcie programu treningowego lub diety odchudzającej, przyspieszając efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany