Cera: nawet nie wiesz, że to jej szkodzi

ceraPiękna cera to marzenie każdej kobiety. Ale niestety nie zawsze jest taka idealna. Stare powiedzenie mówi: jesteś tym co jesz ale nie dotyczy to tylko zdrowia.

Jak twierdzi dermatolog Patricia Farris, złe odżywianie jest tak samo szkodliwe dla skóry, jak palenie papierosów. Nieodpowiednia dieta może powodować stany zapalne, które wyzwalają stres oksydacyjny, a ten z kolei powoduje uszkodzenie kolagenu i DNA, przez co wyglądamy starzej.

Cera – oto winowajcy:

1. Ryżowe wafle – okrzyknięte przez modelki jako super-przegryzka okazała się zabójca dla skóry. Jedzenie ich może powodować nagłe skoki cukru, co przyspiesza powstawanie zmarszczek.

2. Cukierki – to typowy winowajca wyprysków u dorosłych. Poza tym zwiększona ilość cukru obniża poziom elastyny i kolagenu w skórze, białek, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość.

3. „Zdrowe” zboża – czytaj etykiety. Większość z nich zawiera mnóstwo cukru. A skoki glukozy to więcej zmarszczek.

4. Mleko – szczególnie to odtłuszczone. Może być pełne hormonów wzrostu, które pozostają biologicznie czynne nawet po pasteryzacji. Jeśli dostaną się do krwiobiegu mogą mieć wpływ na wyrzuty insuliny i powodować stany zapalne.

5. Chipsy – pełne są rafinowanych węglowodanów. Jak twierdzą dermatolodzy są głównym winowajcą wystąpienia trądziku u dorosłych.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Marzysz o pięknej cerze? Zobacz jak możesz ją mieć

Wiemy, jakie witaminy potrzebuje twoja skóra

6. Słodkie koktajle – To prawdziwa bomba cukru.

7. Soki i napoje gazowane – to też cukrowa bomba.

8. Fast food – tutaj nie ma wątpliwości. To również główny winowajca zmian trądzikowych na skórze.

9. Margaryna – co prawda tłuszcze potrzebne są do utrzymania jędrnej skóry, ale nie wszystkie. A na pewno nie margaryna, w której znajdują się tłuszcze trans. To one powodują marszczenie się skóry – jak pokazują najnowsze badania.

Źródło: www.prevention.com

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*