Cera naczynkowa – pielęgnacja preparatami Tołpa

cera naczynkowaCera naczynkowa – szkodzi jej prawie wszystko. Mróz, ciepło, wiatr, słońce, klimatyzacja, ogrzewanie, stres, używki. Pozostaje więc do wyboru: albo życie w skafandrze, albo pielęgnacja, która zredukuje nadwrażliwość.

Cera naczynkowa – poznaj problem od środka

Naczynia krwionośne to ponad 100 000 km sieci. Pełnią wiele ważnych funkcji, wpływając na cały nasz organizm, łącznie ze skórą. W skórze naczynia krwionośne dostarczają tlen, składniki odżywcze oraz hormony regulujące jej wzrost i metabolizm. Są również kluczowym elementem termoregulacji, dzięki zdolności do kurczenia się i rozszerzania pod wpływem np. temperatury czy emocji.

Skóra naczyniowa łatwo ulega zaczerwienieniu w odpowiedzi na bodźce środowiskowe (wiatr, słońce, mróz, , różnica temperatur), emocjonalne czy też ostre i gorące potrawy. Te zaczerwienienia to trwale rozszerzone naczynia włosowate o nadmiernej reaktywności prześwitujące przez naskórek. Okresowe zaczerwienienia pojawiające się na policzkach i nosie, z czasem i bez odpowiedniej pielęgnacji mogą się utrwalić w postaci rumienia, a nawet przekształcić w trądzik różowaty.

Skórę naczyniową rozpoznasz po przemijającym lub trwałym zaczerwienieniu, trwale rozszerzonych naczynkach prześwitujących przez skórę tzw. „pajączkach” czyli teleangiektazjach. Ma ona zwiększoną wrażliwości na czynniki zewnętrzne objawiającej się pojawiającym zaczerwienieniem. Często piecze dając uczucie gorąca i ściągnięcia. Nawet intensywne czerwienienie się ze wstydu jest objawem posiadania skóry naczyniowej.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Cera: nawet nie wiesz, że to jej szkodzi

NIESKAZITELNA CERA JESIENIĄ – czy jest na nią szansa

Twoja cera sprawia kłopoty? Sięgnij po witaminę C!

Pielęgnacja cery naczynkowej – to takie proste

Skóra naczyniowa nadmiernie reagująca na bodźce potrzebuje troskliwej pielęgnacji ograniczonej do minimalnej liczby kosmetyków z jak najmniejszą ilością, ale skutecznych składników aktywnych, tak by nie podrażniać, a łagodzić. Najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania skóry są delikatne kosmetyki bez mydła i SLS-u – wybierz płyn micelarny lub żel micelarny – usunie zarówno zanieczyszczenia jak i makijaż. Dla dopełnienia oczyszczania wybierz tonik po każdym umyciu twarzy. Przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Pielęgnacja na dzień przede wszystkim ma chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych w szczególności promieniami UV, a także skutecznie nawilżać, łagodzić i zmniejszać widoczność poszerzonych naczynek krwionośnych oraz zapewniać zdrowy koloryt.

Pielęgnacja na noc oprócz wzmacniania funkcji bariery ochronnej i opóźniania procesów starzenia powinna uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne oraz łagodzić podrażnienia.  Dodatkowo, w zależności od wieku i stanu skóry wybierz produkt dedykowany specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Dbanie o tą okolicę odpowiednimi produktami to podstawa do wypoczętego wyglądu.

Pielęgnacja dodatkowa. 1-2 razy w tygodniu należy stosować maski, które wzmocnią naczynia krwionośne i zmniejszą ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne oraz peelingi enzymatyczne, które delikatnie złuszczą naskórek bez nadmiernego podrażniania i ułatwią wnikanie kolejnych kosmetyków.

W przypadku cery naczyniowej pielęgnacja domowa jest ważnym elementem profilaktycznym pomagającym zapobiec rozwojowi trądziku różowatego.

Cera naczynkowa – seria kosmetyków Tołpa

4 intensywne zabiegi wzmacniające naczynka  

Estetic to doskonały przykład koncepcji wpisującej się w trend „layering-u” czyli nakładania warstw kosmetyków jedna po drugiej dla uzyskania maksymalnych, spotęgowanych efektów działania. Każdy intensywny zabieg składa się z 4 etapów, których wykonanie zajmuje nie więcej niż 20 min. Cena: 49,99 zł

Krem wzmacniający naczynka

Wzmacnia naczynka krwionośne i zmniejsza zaczerwienienia. Łagodzi podrażnienia i eliminuje uczucie ściągnięcia. Nawilża i regeneruje. Wyrównuje koloryt skóry i delikatnie maskuje zaczerwienienia dzięki zawartości naturalnego, zielonego barwnika. Chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zawiera torf tołpa, olej z róży stulistnej, masło shea, kompleks kwiatów arniki, nasion kasztanowca, liści oczaru, bluszczu, dziurawca i winorośli, glicerynę. Cena: 45,99 zł (40 ml)

Krem na naczynka green oils 

Stabilizują „grę naczyniową”, wzmacniając i uszczelniając naczynka krwionośne. Po pierwszym użyciu redukują zaczerwienienia, łagodzą podrażnienia i przywracają komfort. Wyrównują koloryt skóry i wspomagają regenerację mikrouszkodzeń oraz chronią przed negatywnym wpływem środowiska.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany