Brazylijski sekret piękna – jagoda Acai

jagody acai

Zdrowie i uroda często idą w parze, a do tego wspólnie gwarantują dobre samopoczucie.

Chociaż zewsząd docierają do nas sygnały, jak powinniśmy dbać o siebie i swoją dobrą kondycję, często nie mamy na to czasu albo brakuje nam motywacji. Jednak nawet do najlepszych efektów można dojść małymi krokami. Pierwszym takim krokiem powinno być uzupełnienie codziennej diety w niezbędne witaminy i mikroelementy, a także oczyszczenie organizmu.

Jagody acai od wieków stanowią podstawę tradycyjnej kuchni brazylijskiej. Chociaż ich zdobycie nie należy do najprostszych zadań, rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej wiedzieli, że warto poświęcić na to sporo wysiłku. Jagody acai to prawdziwa naturalna bomba witaminowo-odżywcza.

WIĘCEJ: Owocowo – warzywna kuracja dla twojej skóry latem!

Dzięki wysokiej zawartości błonnika można zalecić je wszystkim osobom odchudzającym się. Błonnik pokarmowy wspomaga metabolizm i pomaga organizmowi samoistnie oczyścić się z nagromadzonych toksyn (z przetworzonego jedzenia, zanieczyszczonego środowiska, ale także z ubocznych produktów przemiany materii). Oczyszczenie organizmu to podstawa kuracji odchudzającej, ale także czynność konieczna dla naszej dobrej kondycji. Organizm wolny od toksyn będzie także lepiej przyswajał zawarte w Acai witaminy, mikroelementy i inne cenne substancje. A jest ich całe mnóstwo! Błonnik dodatkowo znany jest z możliwości pęcznienia w żołądku i hamowania uczucia głodu.

Jednymi z najważniejszych są kwasy tłuszczowe, pomagające utrzymać sprawną gospodarkę lipidową organizmu. Oznacza to, że wspomagają redukcję poziomu złego cholesterolu i utrzymują w pożądanym stanie poziom dobrego cholesterolu. W ten sposób Acai pozytywnie wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

WIĘCEJ: Wyglądasz starzej? Oto winowajcy!

Jagody acai dostarczają organizmowi cennych przeciwutleniaczy. Dlaczego są one tak ważne? Antyoksydanty hamują destrukcyjne działanie wolnych rodników – organizm często sam nie jest w stanie temu podołać. Skutkuje to obniżoną odpornością i wyższą podatnością na choroby. Dzięki regularnej suplementacji Acai możemy temu zapobiec, cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, a także… młodością! Przeciwutleniacze spowalniają bowiem procesy starzenia się organizmu, co szczególnie widoczne jest po dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci.

Witaminowy zastrzyk, jaki otrzymujemy dzięki codziennej dawce Acai, wspomaga także pracę naszego umysłu. Łatwiej nam się skoncentrować, pracować sprawniej i wydajniej, wraca nam jasność i przejrzystość myślenia.

Źródło: Alter Medica

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany