Ból ucha – jak sobie z nim skutecznie poradzić

bol uchaBól ucha, ból głowy, trudności z zasypianiem, wysoka gorączka, wyciek płynu z ucha, często wymioty i biegunka… to typowe objawy infekcji ucha. Warto pomóc sobie domowymi sposobami, aby wrócić do zdrowia. Wybierz ten, który będzie dla ciebie najbardziej skuteczny.

Infekcje ucha są spowodowane przez bakterie lub wirusy i występują częściej u dzieci niż u dorosłych. Przyczyna bólu ucha mogą być: gromadzenie się wosku, infekcje górnych dróg oddechowych, alergie pokarmowe, niedobory żywieniowe i urazy wewnętrzne.

Infekcja ucha może wystąpić w dowolnej z trzech części ucha, ale zapalenie ucha wewnętrznego jest najpoważniejsze. Infekcje ucha trzeba leczyć, aby zapobiec powikłaniom, w tym uszkodzeniu lub zerwaniu bębenka. Nieleczone infekcje ucha mogą również prowadzić do przewlekłego nawrotu zapalenia, a nawet mogą powodować głuchotę! Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, by szybko wrócić do zdrowia.

Są sposoby na to, by przynieść sobie natychmiastowa ulgę. Spróbuj naturalnych zabiegów.

Ból ucha – pomoże okład z soli

Sól jest najłatwiej dostępnym środkiem do domu. Podgrzej jedną szklankę soli na patelni na małym ogniu przez kilka minut. Można go również podgrzać w kuchence mikrofalowej. Umieść gorącą sól na szmatce i zamknij otwarty koniec gumką (lub zawiąż węzeł). Połóż go na bolącym uchu na 5-10 minut.

Powtarzaj to codziennie, do momenty aż będziesz zdrowa. Ciepło pomoże wyciągnąć płyn z ucha i złagodzić obrzęk i ból.

Alternatywnie można użyć jednej filiżanki ryżu zamiast soli

Ból ucha – czosnek idealny na infekcje

Czosnek ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Ma naturalne właściwości łagodzące ból, dzięki czemu jest wysoce skuteczny w leczeniu infekcji ucha. Istnieje kilka sposobów na jego wykorzystanie.

Gotować dwa lub trzy świeże ząbki czosnku w wodzie przez pięć minut, a następnie zmiażdżyć i dodać trochę soli. Umieścić mieszaninę w czystej szmatce i przyłożyć ją na chore ucho.

Spożywanie od dwóch do trzech ząbków surowego czosnku dziennie pomaga również przyspieszyć proces gojenia i powrotu do zdrowia

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Ból gardła u dziecka: czy trzeba się bać?

5 domowych sposobów na przeziębienie

Ból ucha – maść z soku ze świeżej bazylii

Możesz użyć świętej bazylii do leczenia drobnych infekcji ucha. Mogą złagodzić ból i zmniejszyć infekcje.

Zmiażdż cztery do pięciu świeżych świętych liści bazylii, aby uzyskać sok. Posmaruj nim skórę wokół chorego ucha. Pilnuj, aby sok nie dostał się do kanału słuchowego.

Można również wymieszać kilka kropel olejku ze świętej bazylii z taką samą ilością oleju kokosowego. Namoczyć w nim wacik i nanieść mieszankę wokół zewnętrznej krawędzi za uchem. Powtarzać dwa razy dziennie.

Ból ucha – oliwa z oliwek usunie wosk

Jedną z głównych przyczyn infekcji ucha jest woskowatość, powodująca wzrost grzybów lub bakterii. Możesz łatwo usunąć przeszkodę za pomocą oliwy z oliwek.

Rozgrzej trochę oliwy z oliwek. Wlej kilka kropli ciepłego oleju do zainfekowanego ucha. Olej spowoduje zmiękczenie wosku. Można go usunąć za pomocą patyczków zakończonych wacikiem. Nie wolno umieszczać go zbyt głęboko, aby nie uszkodzić błony bębenkowej.

Ból ucha – mleko z piersi

Mleko matki ma naturalne przeciwciała, które mogą przyspieszyć proces gojenia się wszelkiego rodzaju infekcji ucha. Zmniejszy obrzęk i dyskomfort oraz pomoże pozbyć się infekcji ucha w ciągu jednego-dwóch dni. Ten lek działa zarówno na dzieci, jak i dorosłych.

Za pomocą zakraplacza wlej kilka kropli mleka do chorego ucha. Powtarzaj to co kilka godzin. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu infekcji oczu, drobnych skaleczeń i drobnych oparzeń.

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany