Ból głowy podczas seksu – zobacz co on oznacza

bol glowyBól głowy to najczęstszy ból jaki towarzyszy nam każdego dnia. Ma różne przyczyny. A co oznacza ból głowy podczas uprawiania seksu? Będziecie zaskoczeni. Okazuje się, że bólu tego nie powinniśmy lekceważyć. I nie tylko dlatego, że przeszkadza w seksie.

Ból głowy: czy jest szkodliwy?

Wielu ludzi, którzy doświadczają bólu głowy podczas aktywności seksualnej są zbyt zakłopotany, aby powiadomić swoich lekarzy, a lekarze często o to nie pytają. Może to być również bardzo frustrujące, zarówno dla osobnika cierpiącego na bóle głowy jak i dla partnera.

Większość bólów głowy związanych z seksem jest nieszkodliwa. Ale niektóre bóle głowy mogą być objawem choroby zagrażającej życiu, takiej jak krwawienie w mózgu, tętniak mózgu, udaru mózgu.

Mężczyźni  trzykrotnie częściej cierpią z powodu bólu głowy podczas seksu niż kobiety

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Znowu boli cię głowa – wylecz zatoki

Jak zrobić masaż głowy

Ból głowy: trzy rodzaje

Lekarze wyróżniają trzy główne rodzaje bólów głowy związane z seksem:

Tępy – rozpoczyna się w obrębie głowy i szyi przed orgazmem, a jeszcze bardziej się nasila podczas większego podniecenia seksualnego.

Uderzeniowy – jest bardzo intensywny i zaczyna się podczas orgazmu. Te bóle głowy mogą trwać godzinami.

Ciągły – rozpoczyna się po seksie i może być łagodny lub bardzo bolesny. Bóle tę nasilają się, gdy człowiek stoi.

Co można zrobić, aby sobie pomóc? Przede wszystkim należy udać się do neurologa, aby wykluczyć poważne schorzenia. W niektórych przypadkach mogą pomóc leki, ćwiczenia, unikanie nadmiaru alkoholu czy kontrolowanie masy ciała.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany