Błędy, które robisz za każdym razem, gdy myjesz zęby

mycie zębów

Mycie zębów wydaje się bardzo proste. I choć może regularnie szczotkujesz swoje zęby, szanse że robisz to dobrze są niewielkie. Oto co najmniej 6 błędów jakie popełniamy myjąc zęby.

1. Mycie zębów nie odbywa sie w odpowiednim czasie dnia

“Twoja szczoteczka powinna być ostatnią rzeczą, którą twoje zęby dotykają przed pójściem spać”, mówi Edmund R. Hewlett, profesor UCLA School of Dentistry. Przekąski przed snem znacznie podnoszą ryzyko wystąpienia ubytków. Szczotkowanie rano jest równie ważne: produkcja ochronnej śliny spowalniana podczas drzemki, pobudza bakterie w ustach, aby mnożyły się jeszcze szybciej. Zęby należy szczotkować dwa razy dziennie przez co najmniej 2 minuty, upewniając się, że 30 sekund spędzamy na każdej ćwiartce (górnych lewych zębów, górnych prawych zębów i tak dalej).

2. Nie używasz właściwej szczotki

Wybieraj szczoteczki o miękkim włosiu, które wślizgną się pod dziąsła i usuną każdą drobinkę. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną usunięte, może to zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby dziąseł. Szczotki średnio twarde lub twarde przy nadmiernym nacisku, mogą powodować cofanie się dziąsła i odsłonięcie powierzchni korzeni.

3. Nie płuczesz buzi

płukanie buzi po myciu zębów

Połykaniem lub wypluwanie pasty nie jest w stanie całkowicie usunąć wszystkich szkodliwych dla zębów zanieczyszczeń, poruszonych podczas szczotkowania. Użyj do płukania jamy ustnej bezalkoholowego płynu z nadtlenkiem wodoru. Jeśli nie masz żadnej płukanki, płukanie wodą jest lepsze niż nic.

4. Masz złą technikę mycia zębów

Umieść włosie pod kątem 30 do 45 stopni do zębów. Obróć nadgarstek ruchem okrężnym, aby skutecznie usunąć płytkę nazębną, mówi Hewlett. Po wyczyszczeniu w ten sposób górnych zębów, należy umyć zęby ruchem pionowym, aby lepiej dotrzeć do całego zęba. Podobnie postępujemy z zębami dolnymi.

5. Nie wymieniasz szczoteczki

zmiana szczoteczki do zębów

Zaleca się kupowanie nowej szczoteczki co 3 lub 4 miesiące. (Średnia szczotka zawiera ponad 10 milionów bakterii, zgodnie z brytyjskim badaniami.) Zużyte włosie nie będzie skutecznie usuwać płytki nazębnej lub bakterii. A jeśli jesteś chory, natychmiast zmień szczoteczkę. Pozostałe bakterie i wirusy z chorobą mogą przylgnąć do szczotki i ponownie cię zarazić.

6. Mycie zębów idzie ci dobrze, ale ignorujesz czyszczenie języka

Twój język też wychwytuje szkodliwe bakterie. Żywność lub zanieczyszczenia mogą łatwo utknąć w szczelinach na powierzchni języka. Dlatego trzeba zeskrobywać język codziennie.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany