Bezpłatna diagnostyka znamion!

czerniak

Marka La Roche-Posay od 10 lat jest partnerem Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem (ang. Euromelanoma Day), obchodzonego corocznie w maju, podczas którego umożliwiana jest bezpłatna diagnostyka znamion w gabinetach dermatologicznych całej w Polsce.

Akcja została objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Weźmie w niej udział ponad 280 dermatologów z 50 miast.

Bezpłatne badanie demoskopowe znamion będzie można wykonać 12 maja! Lista gabinetów znajduje się na stronie www.euromelanoma.org/poland. Zapisy przyjmowane będą od 14.04.2015 r.

Kampania EUROMELANOMA

Euromelanoma to ogólnoeuropejska kampania profilaktyki nowotworów skóry, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat czerniaka, a także zachęcanie do jego systematycznej profilaktyki. Inicjatywę tę prowadzi zespół europejskich dermatologów, którzy poświęcają się sprawie pro bono. Czerniak, będący jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, zdiagnozowany odpowiednio wcześniej, jest w 90% wyleczalny! Każdego roku diagnozowanych jest na całym świecie 200 tys. nowych przypadków czerniaka. Akcja badania znamion, pomaga nie tylko wykryć zmiany nowotworowe na skórze, ale również informować pacjentów o ryzyku nowotworów skóry oraz o prawidłowych nawykach podczas nadmiernej ekspozycji na słońce.

W Polsce w ramach Euromelanoma Day do tej pory przebadano ponad 20 tysięcy osób! W 2014 roku na bezpłatne badanie dermoskopowe zgłosiło się 4300 pacjentów. Podejrzenie  czerniaka zdiagnozowano u 62 pacjentów (1,4%) natomiast nowotwory nieczerniakowe skóry rozpoznano wśród 143 uczestników akcji (3,3%). Dodatkowo lekarze zidentyfikowali inne podejrzane znamiona atypowe spośród 21% uczestników akcji Euromelanoma Day.

Zwiększenie świadomości zagrożeń związanych ze słońcem. Priorytet dla marki La Roche-Posay i jej gamy Anthelios od 30 lat!

Laboratoria La Roche-Posay, by zwiększyć świadomość tego rodzaju zagrożeń, od 10 lat współpracują z dermatologami, organizując kampanie  profilaktyczno-edukacyjne podnoszące świadomość ryzyka nowotworu skóry. Marka jest  partnerem Euromelanoma Day w 25 krajach. Uczestniczyły w nich tysiące dermatologów, a od 1998 roku udało się zbadać ponad 220.000 pacjentów i wykryć 1600 zmian nowotworowych.

Ocen: 0
3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany