BEZPIECZNE OPALANIE DLA CAŁEJ RODZINY

opalanie

Co prawda do wakacji jeszcze trochę czasu, to słońce coraz bardziej zaczyna nas grzać. Jesteśmy po długiej zimie jego spragnieni, ale nasza skóra nie bardzo lubi promienie słoneczne. Można jednak z niego odpowiednio korzystać. Oto słoneczny poradnik.

Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 11-15. Promieniowanie UVB osiąga wówczas swoje maksimum i najłatwiej o oparzenie słoneczne!

Filtr przeciwsłoneczny nakładaj obficie, najlepiej ok. 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Regularnie, co 2-3 godziny powtarzaj aplikację filtru, nawet, jeżeli nie korzystałaś z kąpieli. Cząsteczki filtrów po pewnym czasie tracą stabilność i przestają działać, a na naszej skórze pozostaje tylko podłoże kremu!

WIĘCEJ: 3 KROKI DO PIĘKNEJ I BEZPIECZNEJ OPALENIZNY

Koniecznie powtarzaj nakładanie filtru po kąpieli! Filtry mają określoną przez producenta wodoodporność – to znaczy, że warto pamiętać o systematycznej i dokładnej aplikacji. Siedząc pod parasolem czy w cieniu drzew, także pamiętaj o filtrach – nawet w tych sytuacjach jest wokół Ciebie mnóstwo odbitych promieni UV i możesz się oparzyć!

Pamiętaj, że możliwość oparzenia słonecznego (wysokie natężenie UVB) zwiększa się wraz z wysokością n.p.m. i ze zbliżaniem się do równika – wybieraj wtedy zawsze wyższy wskaźnik SPF.
Chroń głowę i oczy – noś kapelusze z dużym rondem i zainwestuj w okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami w szkłach.

Szczególnie chroń dzieci – ich skóra nie wykształciła jeszcze w pełni naturalnych mechanizmów ochronnych przed słońcem. Stosuj u nich zawsze filtry o wysokim lub bardzo wysokim wskaźniku SPF – 30, 50 lub 50+, często i obficie smarując dziecko.

Źródło: Nivea Sun

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany