Beata Pawlikowska „Kasza jaglana”

kasza-jaglana

Beata Pawlikowska zabiera czytelników w kulinarną podróż i prezentuje 155 przepisów z kaszą jaglaną w roli głównej. Książka kucharska „Kasza jaglana” ukazała się w listopadzie nakładem Edipresse Książki.

Beata Pawlikowska znana jest nie tylko ze swoich wypraw po całym świecie, ale też z zamiłowania do gotowania. W kuchni korzysta jedynie ze zdrowych i nieprzetworzonych produktów, w tym z kaszy jaglanej. Podróżniczka przekonuje, że kasza jaglana jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa – obniża poziom złego cholesterolu, wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga działania nerek i wątroby, a dzięki zawartości błonnika pomaga w dolegliwościach jelitowych. Zawiera też krzem poprawiający stan skóry, włosów, paznokci i stawów oraz antyoksydanty, które zatrzymują wolne rodniki wywołujące nowotwory i przyspieszające procesy starzenia się. Beata Pawlikowska wyjaśnia, że warto także zwrócić uwagę, czy kasza pochodzi z ekologicznej uprawy, wolnej od szkodliwych nawozów i toksyn. Nie dość, że taka kasza wzmacnia cały organizm i przywraca mu równowagę, to jest niedroga – pół kilograma kosztuje bowiem 5 złotych i wystarczy na wiele posiłków.

W książce „Kasza jaglana” Beata Pawlikowska prezentuje aż 155 przepisów z kaszą jaglaną w roli głównej. Okazuje się, że z kaszy jaglanej można przygotować śniadanie, lunch, obiad, kolację, zupy, sałatki, sosy, dipy, pasty do kanapek, ciasta i ciastka, desery i chleby! Prawie wszystkie receptury zostały przygotowane na bazie dawnej chińskiej filozofii pięciu przemian. Polega ona na dodawaniu składników w określonej kolejności, w nawiązaniu do pór roku i żywiołów. Dzięki temu wszystkie narządy wewnętrzne zostają nakarmione tym, czego potrzebują.

INNE: Kasza – dobra dla mamy i jej malucha!

Wszystkie przepisy zawierają listę potrzebnych składników oraz opis przygotowania krok po kroku. Zilustrowane są barwnymi zdjęciami autorstwa Beaty Pawlikowskiej, które pobudzą apetyt i zachęcą do wyruszenia na kulinarną przygodę z kaszą jaglaną.

Książka „Kasza jaglana” może stanowić inspirację dla wszystkich, którzy chcą odżywiać się smacznie i równocześnie zdrowo. Beata Pawlikowska udowadnia, że kaszę jaglaną można podawać na wiele różnych sposobów. Zachęca, żeby nie tylko korzystać z jej pomysłów, ale tworzyć też własne, autorskie przepisy.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany