Batonik ze świerszcza nowym źródłem białka

batonik ze swierszczaBatonik ze świerszcza brzmi dla ciebie nieapetycznie? To niedobrze. Okazuje się bowiem, że świerszcze powinny zagościć w naszej kuchni na dobre. Są tak zdrowe, że zaczęto z nich nawet produkować proszek i batony. Lubisz eksperymentować z jedzeniem? Szukasz nowych potraw? To artykuł dla Ciebie.

Batonik ze świerszcza – co zawiera

Jednym z powodów dlaczego te owady zyskują na popularności jest to, że są
doskonałym źródłem białka. 100 gram świerszczy zawiera około 121 kalorii, 5 g węglowodanów, 13 g białka i 76 miligramów żelaza.

Świerszcze są również popularne, ponieważ potrzeba mniej ziemi i wody do ich hodowania w porównaniu do innych zwierząt np. krów. Poza tym mogą być bezpieczniejszym i zdrowszym sposobem walki z insektami bez użycia pestycydów.

Batonik ze świerszcza – jak jeść świerszcze

Jak je jeść? W całości? Na to ludzie są niegotowi. Dlatego też pojawiły się firmy, które suszą świerszcze i mielą je na proszek lub mąkę. Są też takie, które sprzedają ciasteczka z mąki świerszcza lub batoniki.

Jednym z problemów, o których się mówi, jest brak odpowiednich przepisów prawa, które obejmują produkcję owadów jako żywność na ludzi. A więc hodowla świerszczy w celach konsumpcyjnych jest jak na razie ryzykowna.

Ocen: 0
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany