Bambus – sposób na grube i gęste włosy

bambusCzy wiecie, że bambus ma dobroczynny wpływ na włosy? Sprawia, że stają się bardziej gęste i grube, mniej łamliwe i mocniejsze. A to dla naszych słowiańskich, z natury cienkich włosów jest bezcenne!

Bambus to roślina o wszechstronnym zastosowaniu, która dotarła do Europy z Azji, gdzie symbolizuje równowagę i dobre samopoczucie. Młode pędy i kiełki tej rośliny są dodatkiem wielu dalekowschodnich potraw. Dowiedziono nawet, że bambus ma właściwości antynowotworowe.

Wyciąg z bambusa doskonale relaksuje oraz nawilża skórę. Pędy tej rośliny są bogate w wiele cennych składników, takich jak krzemionka, aminokwasy, minerały, witaminy. W delikatnych liściach występują substancje o działaniu antyoksydacyjnym, które stosuje się w dotleniających skórę kosmetykach anti-aging.

INNE: Przywróć dobrą kondycję swoim włosom

Ekstrakt z bambusa ma również doskonały wpływ na kondycję włosów. Dzięki dużej ilości krzemionki, regeneruje i wzmacnia zniszczone i osłabione włosy, dodaje im elastyczności.

Warto poszukać w aptekach czy drogeriach kosmetyków do włosów ze skoncentrowanymi naturalnymi wyciągami z bambusa. Szampon czy maska polecane są szczególnie do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, osłabionych zabiegami fryzjerskimi.

Błyskawiczne efekty daje olejek z bambusa, który zapewni włosom promienny, zdrowy połysk. Kilka kropli naniesionych na włosy skutecznie zabezpieczy je przed urazami, do których dochodzi na przykład podczas częstego czesania czy upinania.

Bambus pomaga w regeneracji włosów na trzech poziomach – w cebulce, łodydze i rdzeniu:

ekstrakt z korzenia bambusa – to najbogatsze, naturalne źródło organicznego krzemu sprzyjającego wzmocnieniu, zagęszczeniu oraz pogrubieniu włosów.

wyciąg z liści bambusa – dotlenia uśpione cebulki, pobudzając je do życia oraz dopingując włosy do szybszego wzrostu.

olejek z młodych pędów bambusa – dzięki wysokiej koncentracji witamin i minerałów wzmacnia rdzeń włosa i uodparnia go na uszkodzenia.

Źródło: Biovax

Ocen: 1
2 komentarze
  1. Ja używałam biovaxowej bambusowej maski i baaardzo sie sprawdza przy wypadajacych wlosach ^^ naprawde je zageszcza, widac nowe pojawiajace sie cebulki 😉 + suuper cena i pieknie pachnie 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany