Badania z dojazdem do domu – nie rezygnuj ze swojego zdrowia

badania w domuTrudności w przemieszczaniu się lub brak czasu nie muszą być dzisiaj przeszkodą w dbaniu o zdrowie. Usługa ALAB w domu umożliwia wykonanie badań krwi z dojazdem do pacjenta. Dowiedz się, jak wygląda pobranie krwi w domu, kto może skorzystać z usługi i w jaki sposób zapisać się na badania z dojazdem do pacjenta.

Jak umówić się na badania z dojazdem do pacjenta?

Aby umówić się na badania z dojazdem do domu, należy w pierwszej kolejności wejść na stronę internetową ALAB w domu. Dostępna jest tam lista laboratoryjnych badań profilaktycznych i diagnostycznych, które można wykonać w ramach usługi. W celu umówienia się wystarczy zadzwonić pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnić formularz elektroniczny, podając takie informacje, jak:

  • wybrane badania,
  • termin wizyty personelu medycznego,
  • dokładny adres wykonania usługi.

Płatności dokonuje się w czasie wizyty kartą lub gotówką.

ALAB w domu – jak wyglądają badania w domu?

W umówionym terminie pod wskazany adres przyjedzie wykwalifikowana pielęgniarka, która będzie wyposażona w niezbędny sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa, pozwalające pobrać krew od pacjenta w komfortowy i bezpieczny sposób. Jeśli pacjent zdecyduje się również na badania, które wykonuje się z moczu lub kału, należy wcześniej przygotować próbki w specjalnych pojemnikach z apteki i przekazać pielęgniarce.

Transport próbek do laboratorium odbywa się z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa i jakości.

Badania krwi w domu – kto może z nich skorzystać?

Z usługi ALAB w domu mogą skorzystać wszystkie osoby, które z dowolnego powodu preferują wykonanie badań w domu. Rozwiązanie to może okazać się korzystne przede wszystkim dla:

  • osób starszych i schorowanych, które samodzielnie nie są w stanie dostać się do Punktu Pobrań;
  • osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności;
  • osób zapracowanych, które z powodu nadmiaru obowiązków nie mają czasu udać się na badania;
  • małych dzieci, dla których wizyty w medycznych placówkach wiążą się z dużym stresem (badania w domu wykonuje się u dzieci od 5. roku życia, w przypadku młodszych pacjentów zalecane są wizyty w placówkach pediatrycznych).

Obecnie z usługi ALAB w domu mogą korzystać osoby mieszkające w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Płocku, Łodzi i Rzeszowie. Niebawem zostanie ona uruchomiona również w innych lokalizacjach.

Przygotowanie do pobrania krwi w domu

Prawidłowe przygotowanie pacjenta do pobrania próbki krwi jest warunkiem koniecznym do tego, aby wyniki badań były wiarygodne. O czym powinien pamiętać pacjent, który planuje badanie krwi w domu?

  • Do badania należy przystąpić na czczo, 8–12 godzin po ostatnim posiłku.
  • Należy wyspać się i wypocząć. Pobrania krwi dokonuje się rano, między godziną 7 a 9.
  • Na 2–3 dni przed badaniem należy zrezygnować z alkoholu i innych używek, ograniczyć także picie kawy.
  • Badanie należy wykonać przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że lekarz zalecił inaczej.
  • Na 15 minut bezpośrednio przed badaniem pacjent powinien zrelaksować się w pozycji siedzącej.

W przypadku szczególnych zaleceń lekarza, np. dotyczących leków przed pobraniem krwi, należy poinformować o nich pielęgniarkę przed wykonaniem badania.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany