Awokado obniża cholesterol LDL

awokado

Teraz już wiemy, że trochę zdrowego tłuszczu jest dla nas dobre. Jednak spożywanie awokado może przynieść jeszcze więcej korzyści.

Jak wykazały badania opublikowane w Journal of American Heart Association, jedzenie zielonego miąższu z całego awokado każdego dnia może znacznie obniżyć poziom cholesterolu LDL.

Dlaczego tak się dzieje?
Awokado zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale i wpływają pozytywnie na nasze serce. Jednak według naukowców, awokado wydaje się mieć też dodatkowe właściwości: dzięki włóknom i sterolom roślinnych, a także określonemu rodzajowi cukru, mogą zwiększyć uczucie sytości.

Mimo to, że średnie awokado ma około 320 kalorii i 30 g tłuszczu, jedzenie całego awokado każdego dnia nie wydaje się realne. Pół awokado dziennie jest bardziej wykonalne, i nadal korzystne. “Spożywanie tej ilości nadal zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego i LDL,” mówi dietetyk Tina Ruggiero.

Jak go wykorzystać w kuchni?
Pomyśl o puree z awokado zamiast majonezu na kanapkę, pokrojonym awokado zamiast śmietany lub sera i dodaj do zupy, lub połowę awokado z sokiem z limonki i soli morskiej na podwieczorek. Brzmi smacznie, prawda?
źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany