Alergiku! Przygotuj się do sezonu pylenia

alergia

Alergia coraz bardziej się rozpowszechnia. Katar sienny to zmora niemal każdego alergika. W Polsce problem ten dotyczy nawet 40% populacji.

Oznacza to, że około 15 mln Polaków cierpi na przypadłość zaliczaną do tzw. chorób czystych rąk, czyli alergię. 25% naszych rodaków musi natomiast każdego sezonu zmagać się z uciążliwym, nieustannym katarem. Są z pewnością i tacy, którzy się już do tego przyzwyczaili, co nie znaczy, że nie muszą wykonywać szeregu czynności, by pozbywać się alergenów z układu oddechowego i sprawiać, by objawy były łagodniejsze.

Alergia a dzieci

Alergie coraz częściej dotykają dzieci, dlatego bardzo ważne jest wykonanie testów alergicznych, zażywanie leków niwelujących objawy, a także rozpoczęcie odczulania, ponieważ nieleczona od dzieciństwa alergia może prowadzić do kolejnych chorób przewlekłych z astmą na czele.

Leczenie alergii w dużej mierze opiera się na minimalizowaniu jej symptomów. Przepłukiwanie wodą morską nozdrzy pozwala usunąć antygeny uczulające z nosa i tym samym zmniejszyć objawy przez nie wywoływane.

Alergia a katar

Długotrwały katar to przyczyna podrażnień – szczypania, pieczenia, pękania – skóry okolic nosa. Wówczas pozbywanie się wydzieliny jest już nie tylko uciążliwe, ale także bolesne. Pomocny w tym przypadku może okazać się maść do okolic nosa, zawierająca aktywne składniki, które intensywnie regenerują i chronią naskórek, preparat nawilża śluzówkę narażaną na wysuszenie różnymi przyczynami, m.in. nadużywaniem kropli hamujących katar.
Osoby uczulone na pyłki leszczyny, olchy czy cisa odczuły już pierwsze oznaki okresu pylenia. Jednak przed cierpiącymi na pyłkowicę jeszcze długie miesiące zmagań z katarem i łzawiącymi oczami. Warto już teraz pomyśleć, jak łagodniej przejść ten okres.

Źródło: Rinozine

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany