7 zdrowych kombinacji

jedzeniowe kombinacje

Dieta łączenia. To bardzo ciekawa dieta. Warto wiedzieć co ze sobą łączyć, aby być zdrowym.

Jakie jest twoje ulubione danie? Truskawki w czekoladzie? Pieczona kaczka faszerowana owocami? Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Zobaczmy, co możemy zrobić, aby poprawić nasze zdrowie.

Oto lista produktów, które warto łączyć ze sobą:

Dieta łączenia: Ciemna czekolada + jabłka

Może to być bardzo pyszny deser. Jednak większość z nas zwykle je je oddzielnie. Czy wiesz, dlaczego należy je połączyć? Oto odpowiedź. Faktem jest, że jabłka i ciemna czekolada są bardzo korzystne dla naszego układu krążenia. Jabłka zawierają kwercetynę, gdy ciemna czekolada jest bogata w katechiny. Te dwie substancje zapobiegają stwardnieniu tętnic. Gdy jabłka są spożywane z ciemną czekoladą, to te dwa składniki stymulują się wzajemnie w celu rozpuszczenia skrzepów krwi. Nie ma to niestety zastosowania przy czekoladzie mlecznej.

Dieta łączenia: Całe ziarna + cebula + czosnek

ziarna cebula i czosnek

Całe ziarna są również bogate w żelazo jak i inne składniki odżywcze. Oprócz żelaza zawierają cynk. Te dwa składniki są tak szybko metabolizowane, że nasz organizm nie może ich wchłonąć. Aby spowolnić ten proces, należy jeść pokarmy, które są bogate w siarkę, np. cebulę i czosnek. Jeśli połączymy pełnoziarniste produkty z czosnkiem i cebulą, to nasze jedzenie będzie bardziej pożywne i przydatne dla naszego zdrowia. Czy gotować całe ziarna lub jeść je na surowo, dodając czosnek lub cebulę, aby pomóc organizmowi wchłonąć cynk i żelazo? Istnieje kilka sposobów na przygotowanie kombinacji. Możesz upiec własny chleb mieszany z drobno pokrojonym czosnkiem i cebulą lub po prostu posypać je na swojej ulubionej kanapce.

Dieta łączenia: Pomidory + oliwa z oliwek

pomidory z oliwą z oliwek

HDL nazywany jest dobrym cholesterolem, a LDL złym. Aby obniżyć poziom złego cholesterolu należy używać oliwę zamiast innych tłuszczów. To sprawi, że twoje tętnice będą zdrowsze i silniejsze. Sam olej jest dość dobry, ale w połączeniu z pomidorami okazuje się fantastyczny! Pomidory mają likopen, przeciwutleniacz, który zwiększa swoją aktywność, jeśli zmieszany jest z oliwą z oliwek. Pomidory polane oliwą z oliwek mogą być wspaniałą surówką. Wystarczy dodać trochę przypraw i inne warzywa, aby uczynić go bardziej pożywną i kolorową.

Dieta łączenia: Łosoś + Collard Greens (zielone warzywo podobne do kapusty)

Wapń jest potrzebny, aby mieć mocne kości. Jeśli spożywamy wystarczającą ilość witaminy D, pomagamy organizmowi absorbować wapń z pokarmów. Opalanie się przez długie godziny nie jest zdrowe, ale nie wolno unikać słońca, bo dzięki promieniom słonecznym, organizm zaczyna produkcję witaminy D. Jeśli mieszkasz w zimnym kraju, powinieneś jeść pokarmy, które są bogate w tę witaminę, takie jak łosoś. Grilluj rybę lub upiecz ją w folii. I nie zapomnij dodać Collard Greens.

Dieta łączenia: Brokuły + pomidory

pomidory z brokułami

Jak wiemy, są pokarmy, które mogą pomóc w zapobieganiu powstawania raka. Jednym z takich kombinacji jest spożywanie brokułów razem z pomidorami. Naukowcy zrobili wiele eksperymentów i okazało się, że u pacjentów, u których dieta składała się z 10% brokułów z pomidorami, zmniejszyły się guzy o 53%. Ci, którzy jedli tylko pomidory, guzy zmniejszyły się o 35%, a same brokuły – nieco ponad 40%. Wniosek: przygotuj brokuły i jedz je z surowymi lub suszonymi pomidorami.

Dieta łączenia: Brukselka + oliwa z oliwek

brukselka z oliwą z oliwek

Brukselka jest boskim warzywem. Zawiera wiele minerałów i witamin. Trzeba ją jeść przede wszystkim, ponieważ zapewnia organizmowi tak potrzebną witaminę K. Potrzebną dla zdrowej krwi i kości. Witamina ta powinna być spożywana w tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek. Oliwa z oliwek wzmacnia serce i zapobiega jego chorobą. Jeżeli szukasz jedzenia, aby twoje serce biło długo, to teraz już wiesz, że należy jeść brukselkę z oliwą z oliwek.

Dieta łączenia: Fasola czarna + czerwona papryka

czarna fasola i czerwona papryka

Fasola jest bogata w żelazo. Mięso zawiera również żelazo, które jest absorbowane przez nas łatwiej. Aby jednak przyswajane było lepiej, potrzeba witaminy C. Wszystkie roślinne produkty, które mają witaminę C i mogą pomóc w absorpcji żelaza, są potrzebne. Jedz więc czarną fasolę z papryką!

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany