7 sposobów, aby on znów miał ochotę na seks

seksNajważniejsze aby oboje mieli ochotę na seks. Jeżeli jest inaczej zaczynają się problemy. Można nim zaradzić.

Nie dzisiaj, kochanie. Boli mnie głowa! To stare jak świat powiedzenie kojarzy nam się z tekstem wypowiadanym przez zmęczone żony do mężów, którzy rozpaczliwie próbują je namówić do seksu. A tymczasem rzeczywistość jest inna. Nie tylko kobiety cierpią z powodu niskiego libido i braku zainteresowania seksualnego. Mężczyźni również cierpią z powodu braku pożądania.

Sytuacja jest dosyć skomplikowana dla obydwu stron. Mężczyźni czują się przytłoczeni tym, że nie mogą sprostać wymaganiom kobiety, a kobiety podejrzewają, że coś się musi za tym kryć, że ich partner nie chce się z nimi kochać. Okazuje się jednak, że obniżone libido tak samo jak u kobiet tak i u mężczyzn może mieć różne podłoże: zaburzenia hormonalne, cukrzyca, po zwykłe zmęczenie dniem codziennym.

Oto kilka rzeczy, które kobiety mogą zrobić, aby pomóc partnerowi zwiększyć ich pożądanie:

1. Sprawdź jego apteczkę

Może okazać się, że zażywa leki, które zmniejszają jego popęd. Tak działają nie tylko antydepresanty, ale i betablokery, czy pastylki na porost włosów.

2. Zaproponuj wspólne ćwiczenia

Nie ma nic lepszego dla zdrowia fizycznego (a więc i dla zdrowia seksualnego) jak duża ilość ćwiczeń. Weź go na długi spacer po kolacji lub pójdźcie razem na basen.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Sex – uprawiaj go aby schudnąć!

Prezerwatywy – jesteś pewny, że umiesz ich używać

Cukrzyca – niechciany gość w sypialni

3. Zachęć go, aby zobaczył się z lekarzem

Jeśli on nie jest zainteresowany seksem, to może być to spowodowane zaburzenia erekcji, które często można łatwo wyleczyć.

4. Znajdź dobrego terapeutę

Zaangażuj się. Jak wykazują badania najlepszą prognozą dla zaburzeń seksualnych u człowieka jest, gdy jego partner jest zaangażowany w poszukiwanie leczenia.

5. Rozmawiaj o problemie

Nie zamiataj go pod dywan. Tylko pamiętaj, aby robić to w odpowiedni sposób. Nie oskarżaj go i nie obrażaj. Zamiast tego, powiedz: “Zauważyłam, że nasz seks nie jest taki jak kiedyś. Brakuje mi bycia z tobą, Co mogę robić, aby przywrócić naszemu związkowi dawną świetność?”.

6. Inicjuj seks

Nie siedź i nie czekaj, aż zrobi pierwszy krok. Pocałuj go namiętnie, kiedy wychodzisz do pracy rano. Zaskoczyć go pod prysznicem.

7. Pomóż mu dokonywać zdrowych wyborów

Duże obfite kolacje z kilkoma kieliszkami wina mogą brzmieć jak dobry sposób na zakończenie dnia, ale mogą również spowodować że będzie czuł się bardziej zmęczony. Przygotowuj lekkie, pożywne posiłki i ogranicz spożycie alkoholu.

I wreszcie, po prostu pamiętaj, że nie jest niczym niezwykłym, że ludzie nie maja ochoty na seks.

Ocen: 1
3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany