7 rad jak uniknąć porannego stresu

stres

Dzwoni budzik, ale ty go wyłączasz i dalej śpisz. Nagle budzisz się zestresowana. Nie jesz śniadania, wkładasz ubrania w pośpiechu, wpadasz zziajana do pracy. I na dzień dobry zafundowałaś sobie stres.

Koniec ze stresem

Stres – to najgorszy sposób na rozpoczęcie dnia. Nie tylko jest męczący, ale zamienia nasze życie w koszmar. Zasługujesz na więcej. Zasługujesz na poranki, które zapewniają ci dobre samopoczucie, spokój. I jest to możliwe. Oto siedem prostych sposobów, aby rozpocząć swój dzień bez stresu:

1. Ustaw alarm budzika 30 minut wcześniej niż zwykle

Zamiast klasycznego alarmu budzika ustaw delikatną muzykę. Niech obudzą cię łagodne dźwięki. Zobaczysz, to wielka ulga. Dźwięk budzika jest jak ogień i jest najbardziej stresującym sposobem rozpoczęcia dnia. Wybierz dźwięk mądrze. To dodatkowe pół godziny, które może złagodzić nowy dzień.

2. Wymień głośno pięć rzeczy za które jesteś wdzięczna

Mogą to być rzeczy, które miały miejsce poprzedniego dnia. Chodzi o to, że postawa wdzięczności automatycznie przesuwa nasze myślenie na to, co robić w ciągu dnia, aby lepiej się poczuć.

3. Ignoruj urządzenia mobilne

E-maile, smsy, Twitter, Facebook, Instagram. Społeczność może poczekać.

4. Medytuj

Medytacja jest jedną z najlepszych inwestycji jaką możesz dla siebie zrobić. Korzyści są zdumiewające, w tym poczucie wewnętrznego spokoju, zwiększona zdolności do koncentracji, większa zdolność do kreatywności i oczywiście dobre samopoczucie. Istnieje wiele form medytacji. Najważniejsze, aby znaleźć najlepszą dla siebie.

INNE: Stresem można zarządzać, czyli jak sobie z nim radzić

5. Ciesz się szklanką ciepłej wody ze świeżym sokiem z cytryny

Ta mikstura nie tylko dostarcza odpowiedniego nawilżenia i zdrowej dawki witaminy C, ale także wspomaga trawienie. A ponieważ jest pełna pektyn, pomoże utrzymać głód w ryzach.

6. Zapisz, że zrobisz coś codziennie dla swojego zdrowia

Na przykład, zobowiąż się sama do jednej zdrowej zmiany. Może to być zrobienie  zielonego koktajlu lub sałatki. A może długi spacer lub ograniczenie wydatków na spożycie kofeiny. Jak nie chcesz pisać, to powiedz to głośno, patrząc sobie prosto w lustro.

7. Przygotowuj rzeczy na rano

Wieczorem wybierz swoje ubranie i buty na następny dzień i ustaw je w miejcu, gdzie można szybko się ubrać. Umieść cytrynę na blacie w kuchni, gotową do krojenia. Przygotuj obiad i zdrowe przekąski, takie jak marchew, papryka lub plastry jabłek.

Życie jest cenne. Nasze ciała są naszą świątynią. Musisz siebie szanować. Koniec z porannym stresem.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 5
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany