6 mitów o pochwie

informacje o pochwie

Pochwa jest niesamowitą częścią ciała kobiety: znaczy tak wiele a jest taka mała.

Istnieje około 3520000000 pochw na świecie i może dlatego jest tak wiele zamieszania wokół nich. Oto kilka mitów na jej temat.

1. “Pochwa jest luźna po dzieciach”

Owszem, przez pochwę w czasie porodu przeciska się gigantyczna główka dziecka. Jest ona jednak tak zbudowana, aby ją pomieścić, a mięśnie pochwy są tak zaprojektowane, aby się poszerzyć. Po porodzie wraca prawie natychmiast do swojej wielkości.
Mięśnie pochwy po prostu mają wrócić do normy po porodzie. W rzeczywistości, mogą być silniejsze, gdy wykonujemy ćwiczenia “Kegla”. Super łatwe do zrobienia, można je wykonywać dosłownie wszędzie i nikt nie będzie nawet wiedział, że to robisz. Wystarczy siedząc napinać je co jakiś czas. Można próbować zatrzymać strumień moczu, gdy sikamy. Pomoże to czuć i kontrolować mięśnie pochwy.

2. “Pochwa brzydko pachnie”

To nie jest prawdą. Pochwy, podobnie jak wszystkie części ciała, nie potrzebują dodatkowej pomocy aby utrzymać higienę. Nie potrzebuje dezodorantu, balsamu czy mydła. Jeśli odpowiednio się odżywiamy, ćwiczymy, bierzemy prysznic i uprawiamy zdrowy seks, pochwa będzie wyglądać i pachnieć doskonale.
Jeśli pochwa naprawdę brzydko pachnie, należy udać się do lekarza, gdyż może to być objaw jakiejś choroby.

WIĘCEJ: Jestem kobietą i dbam o siebie

3. “Pochwa to jest brzydkie słowo”

Dlaczego uważamy nazwę kobiecej części ciała za niestosowne? Bez pochwy, rasa ludzka przestałaby istnieć.

4. “Pochwa potrzebuje smarowania”

Być może w niektórych chorobach. Gdy jesteśmy zdrowe nasza pochwa produkuje wystarczająco dużo śluzu, aby umożliwić penetrację. Otwarta i szczera rozmowa z partnerem o seksie, choć potencjalnie niewygodna, jest jedynym sposobem, aby naprawdę zagwarantować to, czego potrzebujecie. Być może warto czasami użyć lubrykantu, jeśli twój partner ma jakiś dyskomfort.

WIĘCEJ: Jak wzmocnić orgazm pochwowy

5. “Pochwa ma datę ważności”

Nie prawda. Oczywiście nie tylko pochwa, ale całe ciało kobiety staje się bardziej dojrzale, aby przeżywać fantastyczny seks. Ale nie ma daty ważności. Wiele kobiet już po 6 tygodniach po porodzie cieszy się z intymnych doznań z partnerem. Nie mają ani większej pochwy, ani suchej. Jest ona taka sama jak przed ciążą. Niewątpliwie dużą rolę odgrywają tutaj mięśnie Kegla. Jeśli będziemy je ćwiczyć – a to nic nie boli – nasza pochwa zawsze będzie w idealnym stanie.

6. “Pochwa powinna być dla ciebie tajemnicą”

Nie, nie, nie! Musisz wiedzieć o niej najwięcej, aby… ją pokochać. Tak pokochać, bo natura dała ci ją w prezencie. Musisz ją traktować z szacunkiem i się z nią zaprzyjaźnić. To bardzo ważne, aby być nie tylko szczęśliwą, ale i zdrową kobietą.

WIĘCEJ: I Ty rozgrzej mnie…

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 3
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany