5 składników, które powinien posiadać twój zimowy krem

krem-na-zime

Wybierając krem powinnaś zwracać uwagę nie tylko na to, do jakiego typu cery jest on przeznaczony. Ważna jest też pora roku. Każdy sezon tak naprawdę wymaga stosowania innej pielęgnacji.

Jakie składniki powinien zawierać kosmetyk stosowany zimą? Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Kwas hialuronowy

To tak naprawdę podstawa w odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dlaczego? Sucha skóra starzeje się szybciej, gdyż słabo nawodniony naskórek traci elastyczność. Do tego cera staje się matowa, szorstka, ma tendencję do łuszczenia się, powoduje uczucie „ściągnięcia” oraz łatwiej ulega podrażnieniom. Dlatego jesienią bądź zimą, kiedy powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych kaloryferami jest niezwykle suche, powinnaś zapobiegać wysuszeniu skóry. Pomogą Ci w tym kosmetyki, które nie tyle dostarczą wodę, ale przede wszystkim będą posiadały zdolność jej zatrzymywania. Świetnie sprawdzą się te z kawasem hialuronowym np. intensywny krem nawilżający Hylal Ceutic marki Dermaceutic z 5,5% kwasem hialuronowym o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej, która zapewnia zarówno nawilżenie, jak i ochronę przed utratą wody ze skóry.

Kwas glikolowy

Wykorzystaj zimową porę i stymuluj skórę do odnowy. Dobieraj te kosmetyki, które pozwolą  regenerować się jej w naturalny sposób. Aby osiągnąć ten efekt wybieraj kosmetyki z kwasem glikolowym, który redukuje przyleganie komórek naskórka w warstwie rogowej skóry i dzięki temu ułatwia złuszczanie jej wierzchnich warstw np. poprawiający strukturę skóry Turn Over marki Dermaceutic z 15% kwasem glikolowym. Szybszy obrót komórek naskórka spowoduje, że skóra będzie odnowiona, bardziej świeża, jednolita i przede wszystkim gładsza. Taką pielęgnację warto zastosować szczególnie nocą.

INNE: Natura Care: kremy do pielęgnacji dłoni

Witaminy

Ich drogocenna rola w kosmetyce znana jest od dawna, pomagają w procesie syntezy związków potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania skóry.  Warto, aby zimowy krem posiadał w składzie witaminy A i E, które mają duże znaczenie antyoksydacyjne, a więc redukujące oznaki starzenia. Witamina C z kolei spowoduje wzmocnienie drobnych naczyń krwionośnych,  jej działanie przyda się szczególnie w mroźne dni.

Naturalne oleje

Zimowy krem nie obędzie się również bez olejów roślinnych. Tworzą one na powierzchni skóry swego rodzaju „film ochronny”, który skutecznie ją ochrania przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.  Jeśli znajdziesz w składzie olejek jojoba możesz być pewna, że nie tylko zabezpieczysz swoją skórę przed działaniem mrozu, ale także przed promieniami UV, stanowi on bowiem naturalny filtr przeciwsłoneczny.

Filtry

Działanie słońca zimą może być złudne. Nawet jeśli myślisz, że przecież słońce nie działa na tyle mocno, żebyś się mogła opalić, a więc także nie wyrządzi twojej skórze szkody, powinnaś pamiętać o odpowiedniej fotoprotekcji, jeśli chcesz opóźnić procesy starzenia. Odpowiedzialne za wyrządzanie szkód na skórze promieniowanie UVA, nawet jeśli tego nie widzisz, jest takie samo przez cały rok, przenika nawet przez chmury. Pamiętaj więc o tym, aby zimowy kosmetyk zawierał również odpowiednie filtry przeciwsłoneczne.

Polecamy:

zimowy-krem

Hyal Ceutic Intensywny krem nawilżający 24h, Dermaceutic; cena: 185 zł (40 ml)
Turn Over Krem poprawiający strukturę skóry, Dermaceutic; cena: 185 zł (40 ml)

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany